Wiadomości 13 kwi 2021
Schiessl
Schiessl Polska dystrybutorem marki YORK

Schiessl Polska i YORK podpisały umowę o strategicznym partnerstwie zakładającym poszerzenie oferty zapewniając rynkowi kompleksowe, innowacyjne i zrównoważone rozwiązania z zakresu HVAC. Sojusz między Schiessl Polska i firmą Johnson Controls, do której należy marka YORK, pozwoli wdrożyć pełną ofertę urządzeń w zakresie systemów wody lodowej oraz pomp ciepła o mocy powyżej 11 kW do zastosowań komercyjnych oraz w przemyśle.

Asortyment obejmuje:

  • Agregaty wody lodowej - chłodzone wodą, chłodzone powietrzem
  • Klimakonwektory - do zabudowy, wolnostojące, kanałowe, kasetonowe, ścienne, podsufitowe
  • Pompy ciepła - woda-woda, powietrze-woda
  • Rooftopy
  • Szafy klimatyzacji precyzyjnej

O YORK

Firma YORK powstała w 1874 w miejscowości York w stanie Pensylwania. Pierwotnie firma specjalizowała się w wytwarzaniu i przechowywaniu lodu. Pierwszym przedsięwzięciem firmy w dziedzinie klimatyzacji była instalacja urządzeń klimatyzacyjnych w Empire Theatre w Montgomery w Alabamie w 1914 roku. Od sierpnia 2005 roku marka York jest własnością firmy Johnson Controls.

Urządzenia marki YORK to zawansowana technologia, innowacyjne i ekologiczne rozwiązania wyróżniane nagrodami oraz opiniami klientów. W 1979 r. YORK jako pierwszy wdrożył napęd o zmiennej prędkości obrotowej (VSD) do zastosowań komercyjnych, który jest obecnie szeroko stosowany przez wielu producentów z branży.

W marcu br. seria YORK Amichi YMAA / YMPA otrzymała nagrodę „Produkt Roku dla Pompy Ciepła ACR 2021”. Te chłodzone powietrzem agregaty chłodnicze spiralne z inwerterem DC i odwracalne pompy ciepła wykorzystują czynnik chłodniczy R454B w celu uzyskania wysokiej wydajności przy niskim współczynniku GWP.

O Johnson Controls

Firma Johnson Controls powstała w 1885 roku to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i wiodący producent w wielu branżach. Działalność firmy jest podzielona na dwie jednostki biznesowe: Building Efficiency i Global WorkPlace Solutions. Jednostka biznesowa Building Technologies & Solutions, do której zalicza się między innymi marka YORK, projektuje, produkuje, instaluje i serwisuje systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Poza systemami HVAC oferta JC obejmuje: chłodnictwo przemysłowe, systemy zarządzania budynkami, systemy przeciwpożarowe i bezpieczeństwa oraz urządzenia mechaniczne dla budynków komercyjnych i mieszkalnych.

Koncern zatrudnia 105 000 pracowników, świadczy usługi w 150 krajach i posiada 2000 placówek na świecie.

Tagi: Schiessl York