Wiadomości 26 cze
Rusza budowa Rezydencji Vice Versa - nowe mieszkania w pobliżu Ronda Daszyńskiego

Yareal rozpoczyna budowę kolejnej inwestycji w Warszawie - Rezydencji Vice Versa. Deweloper dysponuje już prawomocnym pozwoleniem na budowę, wyłonił też generalnego wykonawcę, którym zostało Przedsiębiorstwo Budowlane Unimax. Rezydencja Vice Versa będzie jedną z pierwszych w Polsce inwestycji mieszkaniowych oferującą możliwość zamontowania stacji ładowania samochodu elektrycznego przy własnym miejscu parkingowym w garażu podziemnym. W ciągu kilku tygodni od rozpoczęcia sprzedaży, 30% spośród 180 mieszkań znalazło już swoich nabywców. Kameralny kompleks mieszkań o podwyższonym standardzie powstanie u zbiegu ulic Przyokopowej i Szarych Szeregów, w pobliżu nowego centrum biznesowego przy Rondzie Daszyńskiego i stacji metra.

Projekt, przygotowany przez renomowaną pracownię HRA Architekci, zakłada wzniesienie spójnego zespołu zabudowy złożonego z dwóch budynków, które wraz z zewnętrznym dziedzińcem tworzą przyjazną, starannie zaaranżowaną przestrzeń z elementami małej architektury i ozdobną zielenią. Charakterystycznym elementem projektu jest elegancka, półotwarta strefa wejściowa, oddzielająca część publiczną od prywatnej strefy patio. Centralną część osiedla będzie stanowił plac z drzewami i krzewami oraz wydzielonymi strefami zabaw dla dzieci i dorosłych.

„Bardzo dużo pracy włożyliśmy w projekt architektoniczny, aby nie tylko mieszkania były funkcjonalne i atrakcyjne. Rezydencja Vice Versa z pewnością będzie się wyróżniać jakością i designem użytecznych przestrzeni wspólnych, zarówno zielonych, jak i we wnętrzu. Przywiązujemy uwagę do charakterystycznych detali, aby inwestycja była wyjątkowa. Dlatego w Vice Versa pojawi się subtelny motyw litery „V”, powtarzający się w wielu miejscach na elementach przestrzeni wspólnych, m.in. na balustradach balkonów, na ścianie przy strefie wejściowej prowadzącej do lobby z meblami miejskimi w podcieniu i dorosłymi drzewami na dziedzińcu” – wyjaśnia Jacek Zengteler członek zarządu, kierujący działem inwestycji mieszkaniowych Yareal Polska.

W Rezydencji Vice Versa powstanie w sumie 180 mieszkań o bardzo zróżnicowanym metrażu od 28 do ponad 150 mkw. Wszystkie będą wyposażone w loggie, a w mieszkaniach na najwyższych kondygnacjach znajdą się przestronne tarasy o wielkości do 150 mkw., z imponującym widokiem na panoramę centrum stolicy. Na parterze budynku zaplanowano trzy lokale usługowe.

Oddanie do użytku mieszkań w Rezydencji Vice Versa latem 2020 r. znacząco wpłynie na poprawę jakości przestrzeni miejskiej w dynamicznie przeobrażającym się, poprzemysłowym rejonie bliskiej Woli. Dzisiaj za sprawą II linii metra i szybkiego rozwoju rejonu Ronda Daszyńskiego, jest to jedna z najbardziej perspektywicznych dzielnic w Warszawie. Mieszkańcy Vice Versa będą mogli w kilka minut pieszo dotrzeć do zagłębia biurowego i stacji metra przy Rondzie Daszyńskiego.

Osiedle Vice Versa – podobnie jak wszystkie inwestycje mieszkaniowe Yareal – jest realizowane w zgodzie z zasadami obowiązującymi w ramach ekologicznego systemu BREEAM. Dzięki zastosowaniu rozwiązań przyjaznych środowisku, zespół zabudowy Rezydencji Vice Versa będzie zużywał mniej energii niż standardowe budynki, a jego mieszkańcy będą mieli zapewniony m.in. komfort termiczny oraz optymalny dostęp do światła dziennego. Wysoką bioróżnorodność zapewnią zaprojektowane przez zawodowego ekologa tereny zielone, obsadzone rodzimymi gatunkami roślin zmieniającymi kolory kwiatów i liści przez większą część roku.

Ekologiczny charakter inwestycji oddają również inne udogodnienia, np. właściciele mieszkań w Rezydencji Vice Versa będą mogli na życzenie zamówić osobiste stacje ładowania samochodów elektrycznych obok swoich miejsc postojowych w garażu podziemnym. Dodatkowo wszystkie mieszkania zostaną w standardzie wyposażone w pakiet inteligentnego systemu smart home firmy Fibaro. System ten steruje, zarządza i monitoruje urządzenia w mieszkaniach, co zapewnia kontrolę oraz efektywne wykorzystanie dostępnych rozwiązań przez mieszkańców.

Więcej informacji na temat Rezydencji Vice Versa oraz proekologicznych rozwiązań wdrażanych przez firmę Yareal można znaleźć na stronie internetowej: https://www.yareal.pl/vice-versa.

gift