Wiadomości 22 kwi 2021
Carel
Rozbudowa fabryki CAREL

CAREL nadal rośnie w Europie dzięki planowanej rozbudowie fabryki w Chorwacji. Projekt nowej fabryki Carel Adriatic obejmuje dodatkowe 5200m² oprócz istniejących obiektów, dzięki czemu pozwoli to na szybki rozwój rynku europejskiego. Francesco Nalini, Dyrektor Generalny Grupy z siedzibą w Padwie, powiedział: „Solidna reakcja Grupy na pandemię została w pełni odzwierciedlona w pozytywnych wynikach finansowych osiągniętych w 2020 r., Dając nam pewność kontynuowania procesu rozwoju, który zawsze był charakterystyczną cecha Carel ”.

W dniu 16 kwietnia 2021 r. Carel ogłosił rozbudowę swojej siedziby Labin w Chorwacji (południowo-wschodnie wybrzeże Istrii), obecnie siedziby spółki zależnej Carel Adriatic, należącej do Grupy z Padwy.

Nowa fabryka o powierzchni 5200 m2, która ma zostać ukończona na początku przyszłego roku, jest odpowiedzią na potrzebę uczynienia zdolności produkcyjnych Grupy jeszcze bardziej elastycznymi i odpornymi, tak aby lepiej wspierać szybki rozwój Carel w Europie, zwłaszcza w Europie Wschodniej.

Kiedy zakład będzie w pełni operacyjny, Grupa spodziewa się zatrudnić do 100 nowych pracowników, oprócz ponad 200, którzy już pracują w zakładzie w Labin.

Aby wzmocnić relacje z klientami, w nowym obiekcie powstanie również showroom. Dzięki temu klienci odwiedzający fabrykę, będą mogli poznać proces produkcji - głównie nawilżaczy i panele elektryczne - oraz osobiście zobaczyć całą gamę produktów.

„Jesteśmy bardzo dumni, że możemy zaprezentować tę nową fabrykę w Chorwacji: Europa Wschodnia to szybko rozwijający się rynek, na którym nadal osiągamy doskonałe wyniki” - powiedział Francesco Nalini, Dyrektor Generalny Carel Group. „Przedstawiona przez nas inicjatywa doskonale wpisuje się w naszą strategię przemysłową i naszą ugruntowaną międzynarodową sieć obejmującą 9 fabryk i ponad 27 handlowych spółek zależnych na całym świecie. Solidna reakcja Grupy na pandemię znalazła pełne odzwierciedlenie w pozytywnych wynikach finansowych osiągniętych w 2020, dając nam pewność, że będziemy kontynuować proces rozwoju, który zawsze był charakterystyczną cechą Carel ”.

Carel