Wiadomości 10 gru
Riverview w Gdańsku z wiechą

Realizacja projektu Riverview osiągnęła stan surowy zamknięty. Inwestor – Vastont zawiesił na budowie symboliczna wiechę wspólnie z generalnym wykonawcą projektu, firmą CFE Polska.

Projekt, o łącznej powierzchni mieszkalnej ponad 14,640 mkw., powstaje przy ul. Angielska Grobla w Gdańsku w bezpośrednim sąsiedztwie wyspy Ołowianki. Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu 2017 r.

- W tym miesiącu zakończyliśmy budowę konstrukcji siedmiu budynków wchodzących w skład osiedla. W najbliższym czasie ciężar robót przesunie się w kierunku prac fasadowych, instalacyjnych i wykończeniowych. Na dwóch budynkach przy ul. Na Stępce prace fasadowe są już na tyle zaawansowane, że można zobaczyć jak doskonale prezentuje się cegła użyta do ich wykonania. Wszystkie zaprojektowane elewacje będą wykończone cegłą licową, co znacząco podwyższa standard budowanych budynków, zapewniając ich trwałość i elegancki wygląd. Według przyjętych założeń, budowa osiedla zostanie zakończona w drugiej połowie przyszłego roku – informuje Tomasz Okuszko, Project Manager Vastint Poland.

Projekt Riverview powstał w ścisłej współpracy z Miejskim Konserwatorem Zabytków. Inwestycja składa się z siedmiu budynków, nawiązujących do historycznego charakteru miejsca. Znajdą się w nich 282 mieszkania, lokale usługowe oraz biura. Wewnętrzny dziedziniec osiedla został zaprojektowany w formie ogrodu. Roślinność będzie w naturalny sposób wyznaczała strefy funkcjonalne stanowiące przestrzeń do odpoczynku i spotkań mieszkańców.

Riverview jest pierwszą inwestycją mieszkaniową w Polsce, która po wybudowaniu będzie się ubiegać o certyfikat LEED. Oddanie do użytku całego zespołu budynków planowane jest w drugiej połowie 2019 r. Sprzedaż mieszkań i lokali usługowych rozpocznie się wraz z momentem zakończenia budowy inwestycji.

Tagi: Riverview
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

gift