Wiadomości 22 lut
Rittal
Rittal zwarca uwagę na ochornę środowiska i efektywność energetyczną

fot. Rittal

Od kilku tygodni w zakładach Rittal w Haiger działa nowa lakiernia. Jest bezgłośna i „czysta”. To tylko jeden z dowodów na to, że Rittal zwraca uwagę na ochronę środowiska i efektywność energetyczną, szczególnie w przypadku fabryk

„Zakłady Rittal w Haiger bez wahania można nazwać »zieloną fabryką«.” - mówi Jörg Kühn, który odpowiada w Rittal za sprawy związane z bezpieczeństwem, ochroną środowiska, energią i kwestiami budowlanymi.

Według Kühna idealnym przykładem połączenia technologii i ochrony środowiska jest nowa lakiernia - jeden z najważniejszych elementów w zakładzie. Dzięki niej produkowane w Haiger szafy sterownicze otrzymują niezbędną powłokę ochronną, która zabezpiecza szafy przed brudem, wiatrem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Kühn zauważa, że ma to znaczący związek z ochroną środowiska: „Wytwarzane w procesie lakierowania ciepło jest konsekwentnie wykorzystywane w innych miejscach, na przykład podczas osuszania podzespołów w produkcji, a także do ogrzewania hal”.

Z wysoką efektywnością energetyczną wiąże się także zużycie wody w zakładach Rittal w Haiger. Stosowana w procesach produkcyjnych woda jest oczyszczana w systemie recyrkulacji i wykorzystywana ponownie.

„Przemysł zaawansowanych technologii i ochrona środowiska wcale się nie wykluczają”, mówi Jörg Kühn w odniesieniu do założeń recyklingu. Technologia ta nie tylko spełnia wymagania ustawowe, lecz również robi krok naprzód w zakresie ochrony środowiska. „Można zrobić o wiele więcej niż tylko to, co jest konieczne”, podkreśla specjalista. Jednocześnie zwraca uwagę na znaczenie świadomości środowiskowej podczas korzystania z ultranowoczesnej technologii.