Wiadomości 1 lis
Rekuperacja a program Czyste Powietrze

fot. Rekuperatory.pl

Ruszył rządowy program "Czyste powietrze" w ramach którego Polacy mogą skorzystać z dofinansowań lub pożyczek. Program ten kierowany jest do właścicieli domów, które będą termomodernizowane oraz do inwestorów rozpoczynających budowę domu i mających już pozwolenie na budowę.

Dofinansowaniu podlega m.in. docieplenie przegród budowlanych, wymiana stolarki zewnętrznej (okien, drzwi), wymiana kotła gazowego, ogrzewania elektrycznego i inne, a także montaż pompy ciepła. 

Dofinansowanie do montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacji, nie dotyczy budynków nowobudowanych. Na dotację w zakresie rekuperacji liczyć mogą wyłącznie budynki istniejące. 

Bardzo cieszy nas fakt, że rekuperację dostrzeżono jako niezbędny element termomodernizowanego domu! 

Pamiętajmy! Jeżeli dociepli się mury, okna wymieni na szczelne, ale wentylację w dalszym ciągu pozostawi kominom grawitacyjnym, w budynku takim nie będzie dochodziło do wymiany powietrza zużytego na świeże. Wcześniej czy później pojawią się wszystkie oznaki syndromu budynku chorego, czyli SBS (sick buliding syndrome): pogorszenie samopoczucia (podrażnienie gardła, oczu, sucha skóra, astma, objawy przemęczenia, zawroty głowy), a także pleśń na ścianach, za meblami, listwami. 

Wracając do programu "Czyste powietrze". 

Wydatki na system rekuperacji, które podlegają dofinansowaniu w programie "Czyste powietrze" określono na poziomie do 10.000 zł (nie obejmą więc one całości inwestycji w system rekuperacji), przy czym ostateczny wymiar dofinansowania zależy od wysokości dochodu osiąganego na osobę w gospodarstwie domowym. 

Szczegóły w ulotce PDF do pobrania tutaj oraz na stronach Ministerstwa Środowiska https://www.mos.gov.pl/aktualnosci/szczegoly/news/rusza-nabor-wnioskow-w-programie-czyste-powietrze/

Rekuperatory.pl

Rekuperatory.pl https://www.rekuperatory.pl/rekuperacja

Rekuperatory.pl zajmują się montażem i serwisowaniem systemów rekuperacji: energooszczędnych systemów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w budynkach mieszkalnych.

Specjaliści, doradcy i inżynierowie tworzący markę Rekuperatory.pl wyznają zasadę, że każdy dom powinien posiadać skuteczny, energooszczędny i zatrzymujący zanieczyszczenia zewnętrzne system wentylacji. Prawidłowo zaprojektowana i rzetelnie wykonana rekuperacja daje ogromny komfort w domu i duże oszczędności na ogrzewaniu. I takie właśnie systemy firma montuje.

Od 2002 roku ekipy montażowe Rekuperatory.pl wykonały już ponad 5500 systemów rekuperacji w całej Polsce.

W 4 oddziałach inżynierskich firmy pracuje kilkunastoosobowy zespół inżynierów z dużym doświadczeniem w wentylacji budynków. Zespół ten zajmuje się projektowaniem systemów rekuperacji bezpośrednio dla inwestorów, a także dla największych pracowni architektonicznych w Polsce oraz kilkudziesięciu innych pracowni architektonicznych, deweloperów oraz firm instalacyjnych.

Firma montuje także gruntowe wymienniki ciepła.

Rekuperatory.pl
gift