Wiadomości 28 sie
Przybędzie zielonych dachów w Berlinie - projekt pochłonie  1,5 miliona euro.

Niemcy poważnie podchodzą do spraw związanych z poprawą jakości powietrza. Już w 2019 roku rusza program wspierający powstawanie jak największej ilości zielonych dachów.

W Berlinie istnieje już około 18 000 zielonych dachów. A ma powstać ich jeszcze więcej. Zielone dachy izolują budynki przed ciepłem i zimnem, a woda, która wyparowuje z zielonych dachów chłodzi miasto. Dodatkową zaletą zielonych dachów jest fakt, że zbierają wodę deszczową, która odciąża systemy kanalizacyjne miasta. 

Dorothee Winden - rzeczniczka ds. Środowiska- poinformowała, że w Berlinie zostanie wdrożony nowy program "1000 zielonych dachów" w Berlinie. Wartość przedsięwzięcia szacuje się na 1,5 miliona euro. 

Program obejmuje klasyczne zielone dachy oraz innowacyjne rozwiązania takie jak: zazielenienie elewacji. O dofinansowanie ubiegać się mogą właściciele istniejących nieruchomośći, w przypadku nowych budynków już na poziomie projektu architekci powinni uzględnić zielone dachy. 

Źródło: www.rbb24.de

 

 

 

 

Rozwój elektromobilności w Polsce - TAURON i KGHM podpisują list intencyjny

22 paź 1
Wiadomości Rozwój elektromobilności w Polsce - TAURON i KGHM podpisują list intencyjny
Gregory
Gregory
Brawo za inicjatywe. Widac machina ruszyła. Na dniach przeciez tez wyszla informacja o green way'u i nowym inwestorze EBI dzieki ktoremu w... - 27 paź