Wiadomości 15 maj
Powstanie nowa fabryka TECE

Niemiecki koncern TECE zapowiada drugą inwestycję w Polsce. Producent i dystrybutor systemów sanitarnych i grzewczych zbuduje kolejny zakład produkcyjny w Pęczu koło Strzelina. Za realizację projektu odpowiada firma W.P.I.P.

Nowy kompleks budynków powstanie w sąsiedztwie istniejącej już w Pęczu fabryki TECE w woj. dolnośląskim. Umowę o wartości prawie 29 mln zł podpisano pod koniec kwietnia. Generalnym wykonawcą inwestycji jest W.P.I.P. W ramach inwestycji powstanie hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni ok. 11.500 mkw. wraz z biurem (ok. 1.000 mkw.) oraz drogami i infrastrukturą zewnętrzną (ok. 7.500 mkw). Nowa hala zostanie wykonana w konstrukcji stalowej, a budynki biurowo-socjalne w technologii mieszanej (żelbet i konstrukcja murowana). W nowym obiekcie będzie odbywać się produkcja i magazynowanie wytworzonych elementów.

Za realizację inwestycji w Pęczu odpowiedzialna jest firma W.P.I.P., która projektuje i buduje zakłady produkcyjne, magazyny oraz biurowce. Realizacja całego kompleksu będzie trwała 11 miesięcy. Planowany termin zakończenia prac to przełom I i II kwartału 2019 r.

Tagi: fabryka TECE
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

gift