Wiadomości 9 paź
Powstaje nowe centrum logistyczne dla znanego sklepu internetowego eobuwie.pl

W Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Zielonej Górze ruszyła budowa nowego centrum logistycznego dla eobuwie.pl. Inwestycja będzie prowadzona etapami, docelowo kompleks hal planowany jest na ok. 150 tys. mkw.

irma W.P.I.P. z Poznania zbuduje w pierwszej halę magazynową o wysokości 12 metrów wraz z trzykondygnacyjnym biurowcem o łącznej powierzchni około 40 tys. mkw. Autorem projektu budowlanego oraz generalnym wykonawcą pierwszego etapu inwestycji jest firma W.P.I.P., która projektuje i buduje zakłady produkcyjne, magazyny oraz biurowce. Realizacja magazynu ma potrwać do drugiej połowy 2019 roku.

– Umowę na budowę pierwszej części kompleksu podpisaliśmy w połowie września i już rozpoczęliśmy prace w terenie tzw. makroniwelację na powierzchni 80 000 mkw. Następnie będziemy budować halę z 32 dokami załadowczymi, w którym będą realizowane procesy magazynowania i dystrybucji towarów – mówi Robert Lepczyński, kierownik projektu W.P.I.P.

W.P.I.P. przygotowało koncepcję na budowę centrum logistycznego o powierzchni 150 000 mkw. wraz z zagospodarowaniem terenu. Prawdopodobnie jeszcze w przyszłym roku rozpoczną się prace nad II etapem inwestycji. Obecny magazyn dystrybucyjny eobuwie.pl znajduje się w Nowym Kisielinie i ma powierzchnię 15.000 mkw. Planowany nowy kompleks hal ma być docelowo prawie 10 razy większy.

Tagi: eobuwie.pl
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

gift