Klimatyzatory dla architektów wnętrz 2024
Wiadomości 5 lip
GREE
Pompy ciepła GREE VERSATI na nowej liście Zielonych Urządzeń i Materiałów – ZUM

fot. Gree

Z przyjemnością informujemy, że pompy ciepła GREE Versati sukcesywnie pojawiają się na liście ZUM i pierwszych 12 modeli jest już widocznych dla wnioskodawców „Czystego Powietrza” w kategorii POMPY CIEPŁA POWIETRZE/WODA o podwyższonej klasie efektywności energetycznej (dla temperatury zasilania 55°C).

Warto zaznaczyć, że wszystkie pompy ciepła Gree VERSATI mają aktualne znaki jakości HP KEYMARK oraz EUROVENT, które są podstawą do ponownego wpisania urządzeń na listę ZUM do końca 2024 r.  Oba dokumenty potwierdzają zgodność produktów z europejskimi wymaganiami jakościowymi oraz efektywności energetycznej i są dowodem na pozytywną weryfikację urządzeń w niezależnych, akredytowanych laboratoriach. W najbliższych dniach wszystkie pompy GREE Versati znajdą się na wspomnianej liście.

Czym jest lista ZUM? 

Lista ZUM stanowi realne wsparcie dla wnioskodawców „Czystego Powietrza” w wyborze urządzeń i materiałów kwalifikujących się do dofinansowania, współtworzona przez producentów, a koordynowana przez IOŚ. Dotacja na pompę ciepła z programu „Czyste Powietrze” może być udzielona tylko wtedy, gdy urządzenie wpisane jest na listę zielonych urządzeń i materiałów.

Urządzenia Gree na liście ZUM

Lista ZUM dostępna jest pod linkiem: https://lista-zum.ios.edu.pl i obecnie jest w trakcie aktualizacji. Aby sprawdzić najbardziej aktualną listę produktów GREE na dany dzień, należy kliknąć w powyższy link i wybrać kategorię “Pompy ciepła powietrze/woda o podwyższonej klasie energetycznej”. Następnie w polu “Nazwa producenta” wpisać “Gree” – po zatwierdzeniu poniżej otrzymamy spis modeli objętych dotacją. Polecamy wejść w kartę wybranego produktu poprzez kliknięcie w odpowiadający mu wiersz i pobrać dokumenty, które będą przydatne podczas składania wniosku o dofinansowanie.

Jeśli szukany model nie znajduje się w aktualnym wykazie, warto poczekać kilka dni, aż pozostałe produkty Gree zostaną zatwierdzone w systemie.

Obowiązkowy audyt z dotacją

Osoby decydujące się na instalację pompy ciepła od 14 czerwca 2024 r. są zobligowane do wykonania audytu energetycznego, który wykaże, jakie źródło ciepła będzie właściwym rozwiązaniem dla danego budynku. Dofinansowanie do wykonania audytu energetycznego wynosi do 1,2 tys. zł i pokrywa do 100 % kosztów kwalifikowanych.

Kupując pompę ciepła GREE VERSATI, znajdującą się na nowej liście ZUM, wnioskodawcy mogą otrzymać dofinansowanie do zakupu i montażu pompy z programu „Czyste Powietrze” w kwocie nawet do 35 200 zł.

Aby dowiedzieć się więcej o możliwych dotacjach do zakupu pompy ciepła Gree, kliknij tutaj