Smay klapy
Wiadomości 13 lis
GREE
Pompa ciepła Gree Versati | Nowość 2020

Jedną z gorących nowości od Gree są bez wątpienia pompy ciepła Gree Versati. W ofercie GREE znajdziemy zarówno pompy ciepła SPLIT oraz MONOBLOK. W tym artykule skupimy się na kluczowych zaletach pomp ciepła typu SPLIT. Pompy ciepła typu SPLIT składają się z jednostki zewnętrznej, którą instalujemy tak jak sugeruje nazwa na zewnątrz budynku oraz jednostki wewnętrznej, która najczęściej zlokalizowana jest w miejscach takich jak kotłownia, garaż, czy łazienka.

Pompa ciepła GREE VERSATI SPLIT - Kluczowe zalety

Ekologia

Pompa ciełpa GREE VERSATI pracuje w oparciu o przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R32. GWP, czyli wskaźnik tworzenia efektu cieplarnianego, w przypadku  czynnika R32 jest prawie trzy razy niższy niż w przypadku wypieranego przez niego czynnika R410A. Ponadto, napełniając urządzenia potrzebujemy aż o 30% mniej czynnika R32 niż w przypadku R410A. 

Wszechstronne zastosowanie

Pompy ciełpa GREE VERSATI przystosowane są do współpracy z wieloma typami odbiorników ciepła takimi jak: niskotemperaturowe instalacje ogrzewania podłogowego, kilmakonwektory, standardowe grzejniki wysokotemperaturowe oraz ze zbiornikami ciepłej wody użytkowej.  Takie możliwości sprawiają, że pompa ciepła GREE to kompletny system ogrzewania budynku. 

Elastyczne rozwiązanie grzewcze

Pompa ciełpa GREE VERSATI umożliwia integrację z innymi źródłami ciepła, które mogą być wykorzystywane alternatywnie przy skrajnych temperaturach zewnętrznych oraz zapewniają niezawodność ogrzewania budynku.

Czysta energia

Zgodnie z zaostrzającymi się normami środowiskowymi pompy ciepła stanowią najlepszy wybór pod względem ekologii. Nie emitują spalin, ani nie zanieczyszczają środowiska. Wybierając pompy ciepła bezpośrednio przyczyniamy się do poprawy jakości powietrza.

Fotowoltaika

Pompa ciełpa GREE VERSATI zaprojektowana została z myślą o integracji z instalacją fotowoltaiczną, co pozwala na pozyskanie energii elektrycznej z energii słonecznej. W takiej konfiguracji pompa ciepła jest wysoce efektywna, energooszczędna, a koszty eksploatacji są jeszcze bardziej zredukowane.

Bezobsługowe działanie

Pompa ciepła GREE VERSATI nie wymaga obsługi użytkownika. Po ustawieniu prawidłowych nastaw przy rozruchu może pracować całkowicie bezobsługowo. Pozwala to na wygodne i łatwe ogrzewanie domu. W przeciwieństwie do kotłów na paliwa stałe niewymagane jest składowanie i uzupełnianie paliwa, usuwanie produktów spalania oraz częsta konserwacja urządzenia. Użytkownicy mogą cieszyć się ciepłem, zapominając całkowicie o pracującej pompie ciepła.

Przydatna funkcja chłodzenia

Najważniejszym zadaniem pompy ciepła jest oczywiście ogrzewanie domu oraz wody użytkowej. Nie zapominajmy jednak, o tym, że pompa ciepła współpracująca z odpowiednimi odbiornikami ciepła (ogrzewanie podłogowe, czy klimakonwektory) może latem efektywnie chłodzić nasz dom.

Zapytaj o pompę ciepła GREE

Wydajna praca

Pompy ciepła typu powietrze-woda GREE VERSATI pracują nawet w skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych sięgających nawet -25°C. Ponadto istnieje możliwość zintegrowania ich z alternatywnymi źródłami ciepła, takimi jak szczytowa grzałka elektryczna, kocioł gazowy, czy instalacja solarna. Takie połączenie zapewnia niezawodną i efektywną pracę układu. 

Komfortowe i wygodne sterowanie

Dodtykowy i funkcjonalny sterownik posiada szeroki wachlarz opcji sterowania. Ciekawym rozwiązaniem jest sterowanie pogodowe. Sterownik automatycznie dostosowuje parametry pracy zgodnie z panująca na zewnątrz temperaturą, aby zoptymalizować zużycie energii i zwiększyć efektywność. Moduł Wi-Fi w standardzie pozwala na sterowanie urządzeniem z poziomu aplikacji. 

Ekonomia

Pompa ciepła GREE VERSATI to przede wszystkim energooszczędność. Jedyny koszt, który ponosimy to energia elektryczna wykorzystywana do pracy pompy ciepła. Warto tu wspomnieć o współczynniku wydajności grzewczej COP, który w przypadku pomp ciepła powietrze-woda wynosi standardowo od 4,0 do 5,0. W praktyce oznacza to, że aż 75-80% ciepła wykorzystywanego do ogrzewania budynku czerpiemy ze środowiska i nie płacimy za nie wcale!

Najważniejsze cechy pomp ciepła GREE VERSATI typu SPLIT to:

 • Wydajna praca do -25°C
 • Cicha praca
 • Sterowanie Wi-Fi
 • Alternatywna grzałka elektryczna w standardzie
 • Opcjonalne sterowanie BMS
 • Stylowy sterownik na panelu urządzenia w języku polskim
 • Wysokie COP i EER
 • Obsługa zbiorników ciepłej wody użytkowej
 • Brak ryzyka zamarznięcia wody w instalacji
 • Wbudowany zawór 3-drogowy do podłączenia zasobnika CWU
 • Możliwość zastosowania klimakonwektorów
 • 5 lat gwarancji

 Pobierz katalog pomp ciepła GREE VERSATI