Wiadomości 13 wrz

Polenergia Fotowoltaika, lider sprzedaży mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce, rozpoczyna działalność w Republice Czeskiej. Powołana w Pradze Polenergia Solární będzie projektować i dostarczać systemy fotowoltaiczne dla naszych południowych sąsiadów. – Z początkiem września w Czechach ruszył nowy program dopłat do fotowoltaiki i magazynów energii. Okoliczności naszej ekspansji są więc bardzo sprzyjające – mówi Kamil Sankowski, Członek Zarządu Polenergii Fotowoltaika.

Polenergia Fotowoltaika, która stoi za powołaniem Polenergii Solární, to już dziś jedna z największych firm instalujących fotowoltaikę w Europie. Spółka dostarcza klientom innowacyjne na polskim rynku rozwiązania nie tylko z zakresu fotowoltaiki, ale też pomp ciepła czy magazynów energii. Polenergia Fotowoltaika i Polenergia Solární należą do Grupy Polenergia, największej polskiej prywatnej grupy energetycznej. – Wejście z ofertą na rynek czeski to kolejny, bardzo ważny krok w rozwoju naszej spółki.

Chcemy wykorzystać bogate doświadczenie i szerokie know-how, które przez ostatnie lata zdobyliśmy działając w Polsce. To dzięki nim bardzo szybko staliśmy się największym 2 w kraju instalatorem systemów fotowoltaicznych do 50 kW. Wierzymy, że ten sukces uda się nam powtórzyć również u naszych południowych sąsiadów – mówi Kamil Sankowski, Członek Zarządu Polenergii Fotowoltaika. Polenergia Solární będzie oferować kompleksową obsługę czeskich klientów, w ramach której zapewni fachowy dobór mocy instalacji, indywidualny projekt, profesjonalny montaż oraz monitoring i wsparcie posprzedażowe. Instalacje fotowoltaiczne i magazyny energii będą oferowane z unikatową 25-letnią gwarancją uzysku i 24-godzinnym monitoringiem przez 7 dni w tygodniu.

– Z początkiem września w Czechach ruszył nowy program dopłat do fotowoltaiki i magazynów energii. Okoliczności naszej ekspansji są więc bardzo sprzyjające. Liczymy, że dopłaty to kolejny argument, dzięki któremu uda nam się przekonać Czechów i Czeszki do naszej oferty. Tym bardziej, że od lat działamy na rynku bardzo szybko. Dzięki współpracy z wiodącymi producentami komponentów PV jesteśmy w stanie zaoferować montaż systemu nawet w 30 dni od podpisania umowy – dodaje Kamil Sankowski, Członek Zarządu Polenergii Fotowoltaika.

Wraz ze startem sprzedaży w Czechach, ruszyła również strona www.polenergiasolarni.cz. Można się na niej zapoznać z ofertą firmy Polenergia Solární, dowiedzieć więcej na temat działalności Grupy Polenergia czy obejrzeć kierowany do czeskich klientów film.
*****
Polenergia – największa polska prywatna grupa energetyczna, która składa się z pionowo zintegrowanych spółek działających w obszarze wytwarzania energii z odnawialnych i niskoemisyjnych źródeł, dystrybucji i obrotu oraz sprzedaży energii elektrycznej. Polenergia kreuje innowacyjne rozwiązania łączące zeroemisyjną energetykę systemową z energetyką prosumencką. Strategicznym projektem realizowanym przez Grupę przy współpracy z norweskim Equinor jest budowa farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy 3000 MW. Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet” uhonorowała Polenergię nagrodą „Byka i Niedźwiedzia” dla najlepszej spółki Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych z indeksu sWIG80 w 2018 roku. Więcej informacji: www.polenergia.pl

Polenergia Fotowoltaika – spółka należąca do Grupy Polenergia dostarczająca innowacyjne rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, ciepła i optymalizacji zużycia energii. Oferuje produkty i usługi skierowane zarówno do osób szukających oszczędności w swoich gospodarstwach domowych, jak i firm, które liczą się ze swoimi wydatkami i chcą mieć swój realny wkład w ochronę przyrody. Według rankingu Instytutu Energetyki Odnawialnej w 2022 roku Polenergia Fotowoltaika zajęła pierwsze miejsce pod względem zainstalowanej mocy w instalacjach fotowoltaicznych do 50 kW. Więcej informacji:
www.polenergia-pv.pl Polenergia Solární – spółka należąca do Grupy Polenergia dostarczająca najwyższej jakości instalacje fotowoltaiczne i magazyny energii w Republice Czeskiej. Oferuje produkty i usługi skierowane dla klientów indywidualnych, którzy pragną zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną. Więcej informacji: www.polenergiasolarni.cz