Wiadomości 7 lis

Za niespełna dwa lata zostanie otwarty hotel NYX. Pierwszy obiekt pod tą marką powstanie w kompleksie Varso, który wyrośnie przy skrzyżowaniu alei Jana Pawła II i ulicy Chmielnej w Warszawie.

Hotel NYX będzie działał w środkowym z trzech wielofunkcyjnych budynków Varso wznoszonych przez HB Reavis. Zajmie w nim prawie 20 tys. mkw. powierzchni na piętnastu piętrach. Dla gości 4-gwiazdkowego obiektu zostanie przygotowanych 331 pokoi. Pierwszy hotel NYX w Polsce zostanie otwarty w 2020 roku.

W procesie poszukiwania operatora hotelowego przez HB Reavis uczestniczyli eksperci Cushman & Wakefield. W negocjacjach umowy najmu z siecią Leonardo Hotels, HB Reavis doradzała firma Hotel Professionals, która wspierała też inwestora na początkowym etapie planowania hotelu w Varso.

W ramach inwestycji, w sąsiedztwie Dworca Centralnego w Warszawie powstają trzy budynki: 310-metrowy wieżowiec zaprojektowany przez Foster + Partners oraz dwa, których autorem jest warszawska pracownia HRA Architekci. Docelowo Varso zaoferuje ok. 144,500 mkw. powierzchni do wynajęcia. Oprócz biur znajdą się tu ogólnodostępne pasaże ze sklepami, restauracjami, kawiarniami i lokalami usługowymi. Budowa dwóch niższych części Varso zakończy się w 2019 roku, a najwyższej części rok później.

Varso otrzymało certyfikat ekologiczny BREEAM Interim na najwyższym możliwym poziomie „outstanding”. Projekt zakłada zaplecze dla rowerzystów, w tym kilkaset miejsc parkingowych dla rowerów, szatnie i prysznice, a także stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych. Projektanci zadbali też o swobodny dostęp do światła naturalnego, maksymalne wytłumienie hałasu z zewnątrz oraz wewnątrz budynków, indywidualną kontrolę temperatury w biurze oraz weryfikację jakości powietrza. Zastosowano również rozwiązania, które przyczynią się do ograniczenia zużycia prądu i wody. Należą do nich m.in. energooszczędna klimatyzacja, ogrzewanie i oświetlenie, wodooszczędna armatura w łazienkach i systemy kontroli przecieków oraz wykorzystanie deszczówki do podlewania zieleni wewnątrz oraz wokół budynku. Wszystkie materiały wykończeniowe w budynku będą pozbawione substancji szkodliwych dla ludzkiego organizmu. Już podczas budowy prowadzone jest też sortowanie i recykling odpadów.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

gift