Wiadomości 10 lip
Panattoni sprzedało 9 parków logistycznych

Holenderska firma European Logistic Investment BV, współzarządzana przez Griffin Real Estate, sfinalizowała przejęcie portfolio dziewięciu parków logistycznych zrealizowanych przez Panattoni Europe. Obie firmy zapowiadają również wspólną inwestycję.

European Logistic Investment BV kupiło portfolio dziewięciu nieruchomości magazynowych o łącznej powierzchni ponad 300 tys. mkw., zlokalizowanych w głównych centrach logistycznych w Polsce - w Warszawie, Łodzi, Krakowie, na Śląsku, na Pomorzu oraz w okolicach Poznania. Ich zakup będzie częściowo finansowany za pomocą długoterminowego kredytu bankowego w wysokości ok. 100 mln euro, zaciągniętego w ING Bank Śląskim. Wartość transakcji wyniosła ok. 200 mln euro.

Jednocześnie Panattoni Europe wraz z ELI planują inwestycję w wysokości 800 mln euro, która ma na celu powiększenie nowo nabytego portfolio holenderskiego inwestora i stworzenie wiodącej platformy logistycznej w Polsce. Griffin Real Estate i Panattoni będą współzarządzającymi nowego przedsięwzięcia.

- Po utworzeniu kilku platform prowadzących działalność w różnych sektorach rynku nieruchomości, Griffin obserwuje od kilku miesięcy rynek nieruchomości logistycznych, jego solidne podstawy oraz ogromne zapotrzebowanie na te powierzchnie - mówi Maciej Dyjas, partner zarządzający w Griffin Real Estate. - Dostrzegając jego potencjał, zdecydowaliśmy się stworzyć nową platformę inwestycyjną zapraszając Redefine Properties do partycypacji w tymże przedsięwzięciu.

Nowa platforma logistyczna w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat posiadać będzie ponad 2 miliony mkw. powierzchni magazynowej. - Rynek logistyczny w Polsce osiąga w ostatnich latach bardzo dobre wyniki, a prognozy na przyszłość pozostają obiecujące. Dzieje się tak głównie ze względu na położenie geograficzne kraju oraz jego rozmiary, wciąż poprawiającą się infrastrukturę transportową oraz dobre wyniki gospodarcze - dodaje Nebil Senman, partner zarządzający w Griffin Real Estate. - W Panattoni widzimy partnera, który pomoże nam właściwie wykorzystać szanse na rozwój i inwestycje, jakie daje ten sektor.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Rozwój elektromobilności w Polsce - TAURON i KGHM podpisują list intencyjny

22 paź 1
Wiadomości Rozwój elektromobilności w Polsce - TAURON i KGHM podpisują list intencyjny
Gregory
Gregory
Brawo za inicjatywe. Widac machina ruszyła. Na dniach przeciez tez wyszla informacja o green way'u i nowym inwestorze EBI dzieki ktoremu w... - 27 paź