Klimatyzatory dla architektów wnętrz 2024
Wiadomości 12 lut

W związku z globalnym zobowiązaniem do osiągnięcia szczytowych wartości emisji dwutlenku węgla i neutralności węglowej wzrósł popyt na wielkoskalowe i długotrwałe magazynowanie energii.

Firma EVE Energy zaprezentowała swoją technologię CTT już w październiku 2022 r i należy do pionierów w dziedzinie długotrwałego magazynowania energii w bateriach litowych.

Jak dokonać przełomu w dziedzinie długotrwałego magazynowania energii w bateriach litowych? 25 stycznia 2024 r. firma EVE Energy zorganizowała internetową konferencję poświęconą premierze swojej flagowej serii Mr. Konferencja odbyła się pod hasłem „Niezawodne magazynowanie energii dzięki dużym akumulatorom firmy Eve Energy”. W jej ramach zaprezentowano ogniwa akumulatorów Mr. Big i system Mr.Giant.

Ogniwo akumulatorowe Mr. Big ma wysoką pojemność aż do 628Ah i wykorzystuje wysokowydajną technologię łączenia ogniw, która zapewnia efektywność energetyczną 96%. System Mr. Giant wykorzystuje standardowy pojemnik o rozmiarze 20 stóp, zapewnia pojemność energetyczną 5 MWh i wysoką efektywność energetyczną na poziomie 95%.

Dr Yuan Dingding, dyrektor techniczny w dziale akumulatorów firmy EVE Energy, wyjaśnił, że nowa flagowa seria Mr. opiera się na technologii i teoriach z dziedziny elektrochemii i łączy w sobie takie innowacyjne technologie, jak gromadzenie prądu, technologia 3T oraz separator 14μm, co pozwala zminimalizować straty ciepła między cyklami ładowania i rozładowania, a produkty są „bardziej efektywne, prostsze i bezpieczniejsze”. Wprowadza to nową definicję ESS (systemów magazynowania energii) i pozwala na skuteczne zaspokojenie potrzeb w zakresie rozwijania wielkoskalowego i długotrwałego magazynowania energii.

  • Akumulator ma swoją witalność: liczy się nawet jednoprocentowy wzrost efektywności energetycznej w oparciu o zasady elektrochemiczne

Według obliczeń, jednoprocentowy wzrost efektywności energetycznej przełoży się na wzrost dochodów operacyjnych o 3,56 mln RMB dla klientów w całym cyklu życia produktu.

Aby zwiększyć efektywność energetyczną i podnieść zyskowność klientów, zespół badawczo-rozwojowy Eve Energy nieprzerwanie prowadzi badania i jest liderem w tworzeniu innowacyjnego modelu elektrochemicznego gromadzenia prądu w branży opartej o zasady elektrochemii. W ramach tego procesu zespół badawczo-rozwojowy EVE Energy stworzył terminale i bieguny akumulatorów o pozycjach i rozmiarach zgodnych ze „złotym podziałem”, co stanowi swoiste otwarcie autostrady dla elektroniki i stanowi przełom w dziedzinie efektywności energetycznej.

„Akumulatory mają swoją witalność, a każdy z nich tworzymy z niezwykłą starannością” - taka jest kultura korporacyjna EVE Energy.

  • Firma gwarantuje długoterminowe dostawy energii po każdym cyklu ładowania i rozładowania w sposób bezpieczny dla naszej planety

Aby rozwiązać problem jednolitej temperatury na dużej objętości akumulatorów, firma EVE Energy opracowała technologię 3T, która jest jedną z kluczowych technologii flagowej serii Mr.

Według Yuana Dingdinga inspiracją dla rewolucyjnej technologii 3T była klasyczna powieść z gatunku science fiction, „Problem trzech ciał”. W książce istnieje broń zwana folią dwuwymiarową, która powoduje zapadnięcie się przestrzeni trójwymiarowej w przestrzeń dwuwymiarową. Idea ta zainspirowała zespół badawczo-rozwojowy firmy.

EVE Energy wprowadziła urządzenia z „folią dwuwymiarową" do swoich akumulatorów w celu konwersji dyfuzji ciepła w trójwymiarowej przestrzeni podczas cyklu ładowania-rozładowania akumulatorów na wymianę ciepła w przestrzeni dwuwymiarowej. Rozwiązało to problem generowania ciepła przy akumulatorach o dużej pojemności i poprawiło efektywność energetyczną akumulatorów i systemów.

Technologia 3T pozwoliła obniżyć różnicę temperatur z 8°C do 1,5°C w przypadku akumulatorów Mr. Big. Dzięki temu systemy Mr. Giant mogą uzyskać efektywność energetyczną do 95% przy kontrolowanych różnicach temperatur poniżej 3°C i obniżeniu maksymalnej temperatury o 5°C.

Dzięki ciągłym postępom w technologiach baterii litowych zoptymalizowane rozwiązania energetyczne pozwolą osiągnąć pełny potencjał fotowoltaiki, zapewnią stabilne dostawy prądu przez cały dzień i noc i przyczynią się do ochrony Ziemi.

  • Budowanie zrębów „niezawodnego magazynowania energii dzięki dużym akumulatorom firmy EVE Energy”, aby wprowadzić świat w erę wielkoskalowego magazynowania energii

Mając na uwadze niezwykłą dbałość o akumulatory, EVE Energy stale trzyma się swoich pierwotnych aspiracji i z powagą podchodzi do każdego produktu.

W porównaniu z typowym rozwiązaniem 314Ah, zintegrowany system Mr. Big o pojemności do 628Ah obniżył liczbę ogniw akumulatorów o 50%; w zakresie projektu modułu wewnętrzny moduł dużych rozmiarów został dostosowany do redukcji o 50% liczby punktów zgrzewu, taśm stalowych i płyt tylnych; na poziomie systemu liczba punktów gromadzenia informacji i przewodów została obniżona o 50%.

Innowacje procesowe zawsze były w centrum innowacji technologicznych firmy EVE Energy. Przykładowo, separatory 14μm wybrane przez EVE Energy do swojej flagowej serii Mr. mają grubość znacznie przekraczającą standardy branży, co wyraźnie poprawia wyniki bezpieczeństwa akumulatorów.

Zdaniem Yuana Dingdinga technologia separatora ze specjalną powłoką daje doskonałe efekty bezpiecznika termicznego. Gdy temperatura osiągnie wartość krytyczną, cząsteczki powłoki topią się, co pozwala uniknąć potencjalnych zagrożeń. Dodatkowo, aby zwiększyć bezpieczeństwo separatorów, zastosowano dwustronną powłokę.

Jako pierwsza firma, która wprowadziła i osiągnęła szybką masową produkcję flagowej serii Mr., EVE Energy dokonała znaczącego skoku w zakresie technologii magazynowania energii w akumulatorach. Ten postęp pozwoli na transformację społeczeństwa w kierunku ery czystszego, bardziej efektywnego energetycznie i zrównoważonego magazynowania energii i wprowadzi świat w czasy magazynowania energii na wielką skalę.

Źródło: EVE Energy

Centrum Prasowe PAP

Centrum Prasowe PAP http://centrumprasowe.pap.pl