Wiadomości 9 sie

Na Wyspie Spichrzów w Gdańsku zawieszono wiechę drugiego etapu budowy Deo Plazy. W budowie jest sąsiadująca z inwestycją Granaria z częścią hotelową i mieszkalną. Inwestor uzgadnia z miastem szczegóły kolejnego etapu projektu.

Deo Plaza to inwestycja prywatna, powstająca wzdłuż nabrzeża Motławy, o najdłuższej linii nabrzeża w rewitalizowanej części północnego cypla Wyspy Spichrzów. Składać się będzie z hotelu o standardzie czterech gwiazdek w części A inwestycji, w ramach której oddanych zostanie 140 pokoi, części usługowej obejmującej kawiarnie i restauracje wzdłuż nowo utworzonego nabrzeża Motławy, a także części B z 208 pokojami hotelowymi oraz ze 120 prywatnymi apartamentami. 

Granaria jest inwestycją w formule „ppp”, gdzie Miasto Gdańsk występuje w roli podmiotu publicznego udzielającego konsorcjum Immobel & Multibud koncesji na budowę obiektów celu publicznego (Most Stągiewny, kładka piesza, zewnętrzny układ komunikacyjny, skrzyżowanie Podwala Przedmiejskiego z Chmielną, Długie Pobrzeże oraz Marina Południowa), a także  obiektów komercyjnych zlokalizowanych pomiędzy ulicą Stągiewną a północnym cyplem Wyspy.

W I etapie, na terenie o pow. 5800 mkw. pomiędzy ul. Pożarniczą a północnym cyplem, powstają: zespół budynków hotelowych o pow. ponad 14 tys. mkw. PUU oraz budynek usługowo – mieszkalny o pow. ponad 9 tys. mkw. PUM/PUU i liczbie 30 lokali usługowych na parterze i 1 piętrze oraz 129 lokali typu apart hotel i apartamentów mieszkalnych. Na dwóch kondygnacjach podziemnych znajdzie się 139 miejsc parkingowych. Przewidywany termin zakończenia budowy obiektów I etapu to sierpień 2019 r. Hotel będzie pracował pod flagą Holiday Inn, a lokale użytkowe i mieszkalne znalazły już swoich nabywców. 

Przed rokiem rozpoczęte zostały prace przygotowawcze dla zagospodarowania następnych kwartałów terenu II etapu inwestycji pomiędzy ul. Pożarniczą a ul. Stągiewną. Aktualnie uzgadniane są z miastem koncepcje zagospodarowania poszczególnych kwartałów zabudowy komercyjnej oraz Mariny Południowej i Długiego Pobrzeża.

W ramach zabudowy komercyjnej przewidywana jest lokalizacja, na terenie o pow. niespełna 13 tys. mkw. budynków wielorodzinnych, którym towarzyszyć będą przestrzenie publiczne w formie całorocznych zadaszonych pasaży otoczonych przez lokale usługowo – handlowe. Dopełnieniem programu będą kameralnie zaaranżowane biura oraz hotel zlokalizowany w kwartale VI na styku ul. Stągiewnej i ul. Chmielnej. Funkcje usługowo – handlowa oraz mieszkaniowa zostały rozdzielone. W kwartale IV ma się znaleźć wewnętrzny dziedziniec.

Łączna pow. użytkowa budynków w kwartałach IV, V oraz VI wyniesie ponad 41 tys. mkw., z czego połowa to ok. 550 mieszkań. Na dwóch kondygnacjach podziemnych przewidziano 575 miejsc parkingowych.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

gift