Wiadomości 5 wrz
Nowy budynek dla fizyków w Krakowie

Mostostal Warszawa i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie podpisały kontrakt na budowę obiektu dla Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej. Wartość umowy wynosi 36,29 mln zł brutto.

Projektowany budynek o wysokości ok. 18 m. ma pełnić funkcje dydaktyczne dla Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH. Będą w nim zlokalizowane pomieszczenia pracowników Wydziału, pomieszczenia dydaktyczne i laboratoryjne oraz sale wykładowe i seminaryjne. Pięciokondygnacyjny obiekt będzie położony na terenie Kampusu AGH przy ul. Reymonta w Krakowie. Powierzchnia zabudowy wyniesie 1329,56 mkw., a kubatura 1126,80 msześć.

– Obiekt, który wybudujemy dla Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH to kolejny projekt realizowany przez Mostostal Warszawa na zlecenie uczelni wyższej. Od lat jesteśmy aktywni w tym obszarze, o czym świadczą zakończone w ostatnich latach, a także realizowane obecnie inwestycje, takie jak nowoczesne i zaawansowane inżynieryjnie obiekty polskich uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej czy Politechniki Poznańskiej – mówi Jorge Calabuig Ferre, wiceprezes Mostostalu Warszawa.

Kontrakt o wartości 36,29 mln zł brutto będzie realizowany przez okres 19 miesięcy. Zadanie obejmuje również przebudowę istniejącego uzbrojenia terenu oraz układu drogowego.

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście