Wiadomości 29 sty
Nowoczesny Centreville w kluczowym miejscu przy Drobnera

Bouygues Immobilier rozpoczyna realizację kolejnej prestiżowej inwestycji we Wrocławiu. W niedokończonym budynku stojącym na granicy Nadodrza stworzy 69 apartamentów i dwupoziomowych penthouse’ów z tarasami. Największym atutem Centreville jest wyjątkowa lokalizacja w sercu Wrocławia. Budowa potrwa półtora roku.

Szkielet budynku mieszkalnego przy ul. Drobnera, który od kilku lat stanowi estetyczny problem tej części miasta, zostanie wreszcie ukończony. Niecierpiącego zwłoki i bardzo ważnego zadania podejmuje się deweloper Bouygues Immobilier Polska, dla którego po rewitalizacji kamienic Wyspiańskiego 11 i Jagiełły 6 jest to kolejna kluczowa inwestycja w newralgicznym miejscu Wrocławia. Wkrótce rozpoczną się prace budowlane.


- Podejmujemy to wyzwanie pewni sukcesu, ponieważ decyzja o tej inwestycji została starannie przemyślana i zaplanowana - deklaruje Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska. - Mamy doświadczenie w tego typu wymagającychprojektach. To w sumie nasza piąta inwestycja we Wrocławiu, co pokazuje, jak mocno jesteśmy związani z miastem. Cieszymy się, że to właśnie my rozwiążemy olbrzymi problem niedokończonego budynku przy Drobnera i dzięki temu ta część Wrocławia zyska nową jakość.


Reprezentacyjna brama Nadodrza
Niedokończony budynek przy skrzyżowaniu ul. Drobnera i Śrutowej zmieni się w 7piętrowy apartamentowiec Centreville z przestronnym garażem podziemnym i 10
lokalami usługowymi na parterze. W Centreville mieścić się będzie 69 mieszkań i apartamentów o powierzchni od ok. 30 do 150 metrów kwadratowych. Niebawem
rozpocznie się ich sprzedaż. Ukoronowaniem budynku będzie 8 dwupoziomowych penthouse’ów z dużymi tarasami. Wejście do apartamentów umieszczone zostanie od
strony kameralnego dziedzińca, natomiast lokale usługowe, które jeszcze bardziej ożywią okolicę, będą dostępne od strony ulicy. Największym atutem Centreville jest wyjątkowa lokalizacja w sercu Wrocławia. U stóp budynku biegnie granica rewitalizowanego Nadodrza, a nieopodal znajduje się charakterystyczny Mural „Brama do Nadodrza”. Ulica Drobnera z jednej strony otwiera się na Stare Miasto, z drugiej na klimatyczne, stare osiedle. Pobliska kładka połączy nowy apartamentowiec z wyspami odrzańskimi i Ostrowem Tumskim. Przyszli mieszkańcy Centreville będą mieli życie zawodowe i towarzyskie w zasięgu kilkuminutowego spaceru, przystanek tramwajowy pod domem, a właściciele apartamentów na najwyższych piętrach z pewnością docenią wspaniałe widoki m.in. na Odrę i główny gmach uniwersytetu.

– Rozumiemy, jak funkcjonuje Wrocław pod względem społecznym i urbanistycznym, dlatego zaangażowaliśmy się w inwestycję w tak istotnym dla miasta miejscu – zaznacza Marek Kotowski, projekt manager Centreville.

Projekt uznanej pracowni
Deweloper właśnie pokazał pierwsze wizualizacje nowoczesnego budynku. Projekt wykonali architekci z cenionej we Wrocławiu pracowni Maćków. Prosta i harmonijna forma budynku oraz szlachetny klinkier w postaci cegieł na elewacji wpiszą się w klimat okolicznej zabudowy. – Bryła jest adekwatna do współczesnych czasów, idealnie wpisze się i domknie pierzeję, w której przez długie lata widniała dziura skutecznie zubożająca architekturę i miejską tkankę. Najważniejsze, że uda się ją w końcu odbudować w znakomitej jakości i przywrócić ją do krwiobiegu Wrocławia – mówi Zbigniew Maćków. Projektanci i przedstawiciele inwestora podkreślają przy tym, że po zakończeniu budowy ożywi się cała okolica. – Stanie się tak, ponieważ ekspozycja budynku jest jedną z najlepszych w mieście. Dzięki lokalom usługowym na parterze, w których można będzie otworzyć na przykład kawiarnie i restauracje, ulica Drobnera zyska dodatkową witalność – podkreśla dyrektor Łukasz Paryś.

Nutą ekstrawagancji i urozmaiceniem prostoty formy bryły jest zwieńczenie budynku w postaci uskokowych dwóch najwyższych kondygnacji. – Zamiast klasycznego dachu zaprojektowaliśmy niejako rozczochraną kompozycję penthouse’ów, które sprawiają wrażenie domów jednorodzinnych umiejscowionych na budynku wielorodzinnym i optycznie wyznaczają linię dachu – dodaje Zbigniew Maćków. Nowoczesny apartamentowiec Centreville ma być gotowy w drugim kwartale 2020 roku. Głównym wykonawcą jest przedsiębiorstwo Alfa-Dach, obecne na polskim rynku budowlanym od 25 lat.

Pozostałe inwestycje we Wrocławiu
Bouygues Immobilier Polska to spółka-córka jednego z największych deweloperów we Francji, obecna na rynku polskim od 2001 roku. Deweloper zrealizował już 32 inwestycje, w których oddał do użytku ok. 5 tysięcy mieszkań m.in. we Wrocławiu przy wybrzeżu Wyspiańskiego 11, na osiedlu Belleville przy ul. Pięknej i w kameralnej Villi Alouette przy parku Grabiszyńskim. Z kolei na prestiżowej Kępie Mieszczańskiej Bouygues Immobilier

Polska kończy realizację inwestycji Jagiełły 6. Deweloper inwestuje także w Warszawie i Poznaniu. W trzech miastach Polski realizuje obecnie 13 inwestycji mieszkaniowych.

Więcej informacji
Ada Kondratowicz
PR Expert
+ 48 502 33 23 58
akondratowicz@prexpert.com.pl