Wiadomości 4 maj
Nowa Przędzalnia - gigantyczny projekt nabiera rozpędu

Murapol wprowadził do sprzedaży drugi etap powstającego przy ul. Wróblewskiego w Łodzi projektu Murapol Nowa Przędzalnia. W tym etapie powstaną 154 mieszkania, a budowa rozpocznie się w czerwcu br. Docelowo inwestycja obejmie 1,8 tys. lokali.

Murapol Nowa Przędzalnia powstaje na terenie dawnej przędzalni czesankowej. Inwestycja obejmuje dwa 7-kondygnacyjne budynki mieszkalne, w których znajdą się kawalerki, a także lokale 2-, 3- i 4- pokojowe o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej blisko 6,5 tys. mkw. Oferta drugiego etapu inwestycji przy ul. Wróblewskiego obejmuje lokale o metrażach od 26,5 do 56 mkw. Mieszkania na piętrach będą posiadały przestronne balkony, zaś te na parterze ogródki. Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive, pracownia należąca do Grupy Abadon Real Estate, skupiającej segment doradczo-wykonawczy holdingu Murapol. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców zostaną oddane również 52 miejsca parkingowe w podziemnej hali garażowej oraz 148 miejsc naziemnych. Wstępny harmonogram realizacji drugiego etapu projektu Murapol Nowa Przędzalnia przewiduje rozpoczęcie prac z końcem drugiego kwartału 2018 r., natomiast przekazanie gotowych mieszkań nabywcom nastąpi w trzecim kwartale 2019 r.

- Łódzki rynek mieszkaniowy jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się w Polsce. To właśnie w tym mieście w ubiegłym roku miały miejsce największe przyrosty w obszarze budownictwa wielorodzinnego – sprzedaż lokali zwiększyła się o ponad 36 proc. r/r, co wykorzystywali deweloperzy, których oferta mieszkań urosła o ponad 50 proc. w stosunku do 2016 roku. Jako jeden z podmiotów aktywnych na łódzkim rynku dostrzegamy ten trend i chcemy w nim uczestniczyć, czego wyrazem jest systematyczne poszerzanie naszej oferty mieszkaniowej w tym mieście – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapolu.

Docelowo Murapol Nowa Przędzalnia będzie ośmioetapowym projektem nieruchomościowym, który swoją architekturą wpisze się w industrialny krajobraz tej części Łodzi. Inwestycja obejmie 18 budynków mieszkalnych, w których znajdzie się ponad 1,8 tys. mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej blisko 80 tys. mkw. Deweloper przewidział w ramach powstającego osiedla także przestrzeń pod infrastrukturę handlowo-usługową.

Obecnie Grupa Murapol realizuje w Łodzi dwa projekty – Murapol Nowa Przędzalnia oraz Murapol Widzew. Holding przygotowuje także kolejną inwestycję nieruchomościową, obejmującą około 300 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ok. 13 tys. mkw.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

gift