Wiadomości 22 lut 2021
Nowa hala sportowa w Gdyni

Przy Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni powstanie nowoczesna hala sportowa. Na zaprojektowanie i wybudowanie obiektu wpłynęły cztery oferty. Obiekt ma być gotowy do końca przyszłego roku.

Przy ul. Morskiej powstanie jednokondygnacyjny obiekt o powierzchni użytkowej około 1600 mkw. i wysokości ponad 10 metrów. Główną bryłę budynku będzie stanowić prostokąt o wymiarach 30x50 m. Powstanie również zaplecze, dwukondygnacyjna klatka schodowa oraz pomieszczenia techniczne. Na przemieszczanie się pomiędzy halą a budynkiem szkoły pozwoli łącznik. Zamówienie przewiduje także zagospodarowaniem terenu.

Publiczne otwarcie ofert odbyło się 18 lutego. Oferty złożone w postępowaniu oscylują pomiędzy 8,5 a 12,5 mln zł brutto. Do przetargu zgłosiły się firmy: konsorcjum PPHU Marbud Ryszard Marcinkiewicz i Marbud, konsorcjum Firmy Remontowo-Budowlanej Krupa Stanisław Krupa i Tysand, BUDREM-RYBAK oraz Przembud Gdańsk. Wszystkie firmy zadeklarowały październik 2022 roku jako termin wykonania inwestycji. Zgodnie z procedurą oferty zostaną dokładnie przeanalizowane, po czym nastąpi wybór wykonawcy inwestycji i jej projektu. Inwestycja będzie realizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu