Wiadomości 5 lis
Nie tylko dla nomadów. Apartamenty XYZ w Szczyrku

Coraz bliżej rozpoczęcia budowy Apartamentów XYZ w Szczyrku. Kompleks 30 apartamentów będzie utrzymany w standardzie hotelowym, znajdzie się w nim restauracja, basen i sauna.

Inwestorem jest spółka Złoty Widok, która w Szczyrku zrealizowała już 3 nieduże projekty. Koncepcję najnowszej inwestycji opracowała pracownia WXCA, która zaproponowała nowoczesną, wpasowaną w otoczenie architekturę. Projekt tworzyć będą trzy kameralne budynki przy ul. Salmopolskiej – głównej ulicy Szczyrku, tuż przy stacji Szczyrk Moutain Resort.

– Budynek X nastawiony będzie na ludzi młodych, aktywnych, otwarty dla turystów. To właśnie w nim, poza apartamentami, powstanie od strony ulicy restauracja apres ski. Miejsce planowane jest jako przestrzeń, w której młode, aktywne pokolenie tzw. cyfrowych nomadów będzie mogło zjeść, a jednocześnie usiąść w kawiarni, czy popracować prawie jak w coworkingu – wyjaśnia Marcin Grzybowski, prezes spółki Złoty Widok. Drugi w kolejności, cofnięty od ulicy będzie budynek Y – You, strefa nastawiona na odpoczynek i rodzinną atmosferę, z salą zabaw dla dzieci. W głębi działki, z widokiem na zbocza góry, powstanie Z – Zen. W nim właśnie znajdzie się strefa relaksu, wyciszenia, sauna i basen.

Poszczególne lokale sprzedawane będą osobom indywidualnym. Podstawową jednostkę stanowi lokal o powierzchni ok. 31–32 mkw., złożony z pokoju dziennego z aneksem kuchennym, łazienką, wydzieloną sypialnią i balkonem lub tarasem. Sześć apartamentów będzie dwupokojowych. Wszystkie sprzedawane będą w opcji z pełnym wykończeniem i wyposażeniem.

Deweloper planuje też parking podziemny wraz ze stanowiskami ładowania samochodów i rowerów elektrycznych, narciarnię i miejsce na rowery. Inwestycja ma ruszyć wiosną 2020 r., a podpisywanie umów przeniesienia własności jest planowane najpóźniej w II kwartale 2022 r. Turyści mają zaczną korzystać z oferty w sezonie letnim 2022 r.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście