Wiadomości 5 gru
Na Wybrzeżu Gdańskim powstanie marina

Sol Marina to najnowszy projekt dewelopera Dekpol, który w nadmorskiej części Gdańska zamierza wznieść kompleks budynków apartamentowych z miejscami do cumowania jachtów i łodzi motorowych. Inwestycja ma być oddana do użytku w trzech etapach.

Najnowsza inwestycja spółki Dekpol to blisko 23 tysiące mkw. powierzchni lokali mieszkalno-usługowych, które powstaną na 11-hektarowym terenie, w nadmorskiej części Gdańska, tuż nad brzegiem ujścia Martwej Wisły do Bałtyku w pobliżu Wyspy Sobieszewskiej.

Projekt architektoniczny został opracowany przy współpracy z biurami LSA oraz K&M Karczewski.W ramach kompleksu Sol Marina zaprojektowano kilkaset apartamentów o powierzchni od 33 do 132 mkw.

Realizacja inwestycji jest zaplanowana w trzech etapach. W pierwszym etapie zostanie zbudowana część budynków apartamentowych z miejscami postojowymi oraz do cumowania łodzi. Planowany jest także dwukondygnacyjny kapitanat z restauracją, salą zabaw dla dzieci oraz salą bankietową i konferencyjną, a także 10-kondygnacyjny apartamentowiec, w którym znajdą się lobby, basen, sauna sucha i mokra oraz siłownia. W drugim i trzecim etapie budowy powstanie pozostała część kameralnych budynków apartamentowych.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu