Wiadomości 28 mar

Firma Mota-Engil Central Europe podpisała z Echo Investment umowę na realizację apartamentów w kolejnym etapie Browarów Warszawskich. W budynku E przy ul. Krochmalnej w Warszawie znajdzie się 76 mieszkań.

Mota-Engil Central Europe, jako generalny wykonawca, wybuduje Apartamenty przy Warzelni Budynek E. Projekt wykonany przez studio JEMS Architekci harmonijnie wkomponowuje się w zabytkową przestrzeń. Budynek będzie składał się z 9 kondygnacji nadziemnych i 2 kondygnacji garażu. Znajdzie się tam 76 apartamentów, w tym 4 penthouse'y położone na dwóch najwyższych kondygnacjach. Na poziomie parteru przewidziano 5 lokali usługowych z reprezentacyjnymi holami wejściowych od strony ul. Krochmalnej i terenów zielonych. W budynku zaprojektowano system zdalnego sterowania ogrzewaniem, wentylacją, klimatyzacją, sterowanie przesłonami elewacyjnymi.

- Realizacja tego budynku to niewątpliwie wyzwanie. Budowa będzie należała do wymagających nie tylko ze względu na niepowtarzalny projekt, ale również z uwagi na lokalizację oraz trwające już prace przy innych etapach tej inwestycji. Rozpoczynamy prace na początku kwietnia – mówi Zbigniew Zajączkowski, prezes Mota-Engil Central Europe.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu