Wiadomości 15 mar 2023 1
LG prezentuje na targach ISH 2023 energooszczędne rozwiązania grzewcze zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu potrzeb klientów

Pompa ciepła Therma V R290 Monobloc z czynnikiem chłodniczym o niskim wskaźniku GWP zapewnia wysoką wydajność, natomiast Therma V R32 Split 4 i 6 kW to idealne rozwiązanie do mniejszych przestrzen

LG Electronics prezentuje na ISH 2023, wiodących na świecie targach ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC), nowe pompy ciepła Therma V™ R290 Monobloc i Therma V R32 Split o mocy 4 i 6 kilowatów (kW). Nowa Therma V R290 Monobloc wykorzystuje czynnik chłodniczy R290, który charakteryzuje się wyjątkowo niskim potencjałem tworzenia efektu cieplarnianego (GWP). Natomiast energooszczędne i zajmujące niewiele miejsca modele Therma V R32 Split o mocy 4 i 6 kW doskonale sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach i nowo wybudowanych domach.

Therma V R290 Monobloc firmy LG to przyszłościowe rozwiązanie HVAC, w którym zastosowano czynnik chłodniczy R290 o współczynniku GWP wynoszącym zaledwie 3, co stanowi odpowiedź na przepisy dotyczące czynników chłodniczych, które wejdą w życie w Europie w 2025 roku1.

Nowa powietrzna pompa ciepła (AWHP) przekonuje również minimalistycznym wyglądem, który pozwala jej bez trudu dopasować się do elewacji różnych domów i budynków. Wewnętrzne elementy systemu ukryte są za elegancką czarną kratką, która przywodzi na myśl łagodne fale. Góra, dół i boki urządzenia są wykończone w szarym odcieniu, który dobrze komponuje się z większością kolorów.

Nowa Therma V R290 Monobloc oferuje łatwe zarządzanie i wygodną obsługę zdalną. Aktualizacje oprogramowania i ustawienia instalatora można szybko przeprowadzić zdalnie, zapewniając klientom bezproblemową obsługę. Za pośrednictwem chmury LG Building Energy Control (BECON)2  dostępna jest również zdalna diagnostyka systemu.LG Therma V R290 Monobloc

Co więcej, nowa powietrzna pompa ciepła (AWHP) zapewnia lepszą wydajność ogrzewania wody i niezawodną pracę w niskich temperaturach. Oprócz ogrzewania wody na wylocie do temperatury 75 stopni Celsjusza Therma V R290 Monobloc pracuje z pełną wydajnością w temperaturach do minus 15 stopni Celsjusza.

Na targach ISH 2023 LG prezentuje również najnowsze uzupełnienie swojej serii pomp Therma V R32 Split – Therma V R32 Split 4 i 6 kW. Nowe modele są bardziej kompaktowe i lżejsze niż te z podstawowego typoszeregu, dzięki czemu są łatwiejsze do zainstalowania przez techników HVAC i doskonale nadają się do mniejszych przestrzeni. Ze względu na niewielkie pojemności urządzenia Therma V R32 Split 4 i 6 kW nie wymagają do pracy dużej ilości czynnika chłodniczego. Dzięki temu jednostki wewnętrzne produktów są zwolnione z wymogów dotyczących minimalnej powierzchni użytkowej, jakie zwykle obowiązują w przypadku rozwiązań wykorzystujących czynnik chłodniczy R32. Przekłada się to na większą elastyczność projektowania i może jeszcze bardziej uprościć proces instalacji.

LG Therma V R32 Split

LG Therma V R32 Split

— Wykorzystując czynniki chłodnicze o niskim GWP, nowe serie Therma V R290 Monobloc i Therma V R32 Split 4 i 6 kW firmy LG pomagają naszym klientom lepiej przygotować się na przyszłość. Będziemy nadal stosować w naszych rozwiązaniach grzewczych czynniki chłodnicze o niskim GWP, poprawiając jednocześnie wydajność i wygodę oraz oferując szerszą gamę produktów do zastosowań komercyjnych i mieszkaniowych.

James Lee, szef jednostki biznesowej Air Solution w LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company

Odwiedzający stoisko LG na targach ISH 2023 (E69, hala 12.1, Messe Frankfurt) mogą zapoznać się z nowymi pompami ciepła Therma V R290 Monobloc i Therma V R32 Split 4 i 6 kW firmy.  

 Więcej informacji o pompach Therma V 

1. Rozporządzenie Unii Europejskiej w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych, którego finalizacja planowana jest na 2024 r., prawdopodobnie wprowadzi do 2025 r. zakaz stosowania monoblokowych powietrznych pomp ciepła o GWP powyżej 150.

2. Do zdalnej aktualizacji oprogramowania, zdalnych ustawień instalatora i zdalnej diagnostyki systemu wymagana jest bramka Cloud Gateway.