Klimatyzatory dla architektów wnętrz 2024
Wiadomości 25 mar
LG
LG otrzymuje nagrodę AHRI Performance siódmy rok z rzędu

fot. LG

Firma LG Electronics (LG) siódmy rok z rzędu otrzymała Air-Conditioning, Heating & Refrigeration Institute (AHRI) Performance Award. Nagroda ta jest docenieniem rozwiązań LG w zakresie ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC), które wyznaczają rynkowe standardy wydajności, efektywności i niezawodności.

Założony w 1953 roku instytut AHRI jest uznanym międzynarodowym stowarzyszeniem handlowym, zrzeszającym producentów rozwiązań branży HVAC, chłodnictwa i ogrzewania wody. Obecnie w jego skład wchodzi ponad 350 firm reprezentujących kraje z całego świata.

Kryteria oceny i selekcji produktów firm, które pretendują do otrzymania nagrody AHRI Performance Award, są w dużej mierze opracowane przez renomowaną, zewnętrzną organizację – Intertek. Organizacja ta zajmuje się testowaniem, certyfikacją i inspekcją.

Trzeci rok z rzędu (od 2021 roku) 62 rozwiązania LG HVAC pomyślnie przeszły rygorystyczny proces oceny AHRI aż w sześciu kategoriach produktów. Oceniane urządzenia LG reprezentują następujące kategorie HVAC: Centrale z odzyskiem energii (ERV), zmienny przepływ czynnika chłodniczego (VRF), mała pompa ciepła (USHP), agregat wody lodowej (WCCL), chłodzony powietrzem agregat wody lodowej (ACCL) i centrala wentylacyjna (AHU).

Jednostka zewnętrzna o dużej wydajności, czyli Multi V, była jednym z rozwiązań LG ocenianych w kategorii VRF pod kątem tegorocznej nagrody AHRI Performance Award. Urządzenie jest wyposażone w renomowaną i niezawodną sprężarkę inwerterową, zapewniącą potężną, ale i energooszczędną wydajność. Systemy VRF z serii Multi V są szczególnie popularne wśród klientów w krajach półkuli północnej, gdzie zimy bywają wyjątkowo surowe, ponieważ zapewniają niezawodne i efektywne ogrzewanie pomieszczeń nawet przy temperaturach sięgających -30°C.

Multi V S (który był oceniany w kategorii USHP) to kompaktowe, ale wydajne rozwiązanie VRF, oferujące niskie koszty eksploatacji i wysoką sprawność. Dzięki swoim rozmiarom jest bardzo dobrym rozwiązaniem do małych biur i mieszkań z ograniczoną przestrzenią balkonową. Systemy klimatyzacji Multi V S wykorzystują przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy oraz wyposażone są w wymiennik ciepła z trwałą powłoką Ocean Black Fin. Charakteryzuje się także szeregiem zaawansowanych funkcji sterowania czujnikami.

Po raz pierwszy nagrodę otrzymała także centrala wentylacyjna (AHU) firmy LG. Umożliwiając sterowanie ogrzewaniem, chłodzeniem, wentylacją i nawilżaniem, zapewnia świeże i komfortowe środowisko wewnątrz pomieszczeń.

Czymś, co szczególnie wyróżnia produkty firmy, jest technologia LG Core Tech. Kluczowe komponenty wykorzystywane w rozwiązaniach HVAC, takie jak sprężarki czy silniki, są niezależnie opracowywane i produkowane przez LG. Ponadto firma proaktywnie podchodzi do inwestycji w badania i rozwój, koncentrując się na postępie technologicznym, w tym na udoskonalaniu wymienników ciepła, falowników oraz pomp ciepła.  

Zdobycie nagrody AHRI Performance Award przez siedem lat z rzędu jest dla nas ważnym osiągnięciem oraz świadectwem jakości i niezawodności rozwiązań HVAC firmy LG. Będziemy nadal zwiększać naszą obecność na globalnym rynku HVAC, dostarczając klientom wydajne, ekologiczne rozwiązania, na których można polegać.

James Lee, szef działu Air Solution Business Unit w LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company

LG