Wiadomości 6 lis
Kongres Polityki Miejskiej 14-16 listopada | Kielce

Jak ma wyglądać polityka miejska w Polsce? To hasło przewodnie Kongresu Polityki Miejskiej, który odbędzie się w dniach 14-16 listopada w Kielcach. Program kongresu jest bardzo bogaty. Oprócz paneli dyskusyjnych przewidziane są wycieczki studialne, Miejskie Kino, a nawet „noc wtop”.

Kongres Polityki Miejskiej  to największe, cykliczne wydarzenie poświęcone tworzeniu i wdrażaniu polityk miejskich, na wszystkich poziomach zarządzania oraz przy współudziale jak najszerszego grona osób, instytucji i środowisk zaangażowanych w problematykę zrównoważonego rozwoju miast. Kongres został wpisany w ideę Krajowego Forum Miejskiego, organizowanego zgodnie z koncepcją Agendy ds. Osiedli Ludzkich ONZ – UN-HABITAT. 

W tym roku uczestnicy będą rozmawiać o tym, czym ma być i jak ma wyglądać polityka miejska w Polsce. Głównemu tematowi będą towarzyszyć sesje tematyczne poświęcone wybranym zagadnieniom, takim jak kształtowanie przestrzeni, mieszkalnictwo społeczne, środowisko czy transport i miejska mobilność. Podczas konferencji porozmawiamy nie tylko o tym, jak jest, ale też – co warto byłoby zmienić. Uczestnicy będą też mogli wziąć udział w sesjach poświęconych m.in. miastom w nowej perspektywie budżetowej, elektromobilności, zieleni miejskiej, PPP, smart cities, ruchom miejskim, budżetowi obywatelskiemu czy miastom dostępnym dla wszystkich.  

Oprócz tradycyjnych paneli i sesji premierę będzie miała „Noc wtop – niełatwe drogi do sukcesu”. Podczas sesji zamykającej pierwszy dzień Kongresu najodważniejsi miejscy urzędnicy i działacze podzielą się z nami tym, co – najoględniej rzecz biorąc – im nie wyszło i jakie wnioski z tego wyciągnęli. Łukasz Franek, Dyrektor Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie, opowie o perypetiach związanych z wprowadzaniem pierwszej w Polsce strefy czystego transportu (niedawno wycofanej). Z kolei Joanna Erbel, obecnie Dyrektor Biura Innowacji w spółce PFR Nieruchomości odpowiedzialna za wdrażanie programu Mieszkanie Plus, a wcześniej koordynatorka polityki mieszkaniowej i programu Mieszkania2030 dla m.st. Warszawy, podzieli się ze słuchaczami problemami, jakie stoją przed miastami, które aktywnie chcą działać w obszarze polityki mieszkaniowej. 

Kongres Polityki Miejskiej dopełnią wydarzenia towarzyszące: Miejskie Kino oraz wycieczki studialne. Organizatorzy liczą na udział wszystkich, którzy interesują się miastem – ekspertów, akademików, urzędników, samorządowców, ale także mieszkańców.

Wydarzenie jest organizowane przez Instytut Rozwoju Miast i Regionów  we współpracy z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju.

Więcej informacji o zapisach na stronie internetowej wydarzenia: https://kongres.miasta.pl/

Źródło: https://www.gov.pl

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście