Wiadomości 27 mar

Panattoni Europe po raz kolejny wybuduje obiekt logistyczny dla firmy Amazon. Będzie to już szósta wspólna realizacja obu firm. Centrum logistyki e-commerce o łącznej powierzchni ponad 44 800 mkw. powstanie w Pawlikowicach pod Łodzią.

Dotychczas Panattoni wybudował dla Amazona. 685 500 mkw. Kolejne centrum logistyki e-commerce Amazon powstanie w Pawlikowicach pod Łodzią. Łączna powierzchnia obiektu wyniesie 44 810 mkw.

- Długoterminowy kontrakt najmu obiektu przez firmę Amazon zapewni stałe zatrudnienie dla ponad 1000 pracowników oraz pozwoli na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw, które będą miały możliwość zwiększania swojej oferty w sklepie internetowym firmy – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director Panattoni Europe. - Na dojeżdżających będzie czekać 312 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz 22 dla busów.

Podobnie jak poprzednie obiekty realizowane przez Panattoni Europe dla firmy Amazon, również i ten poddany zostanie procesowi certyfikacji środowiskowej metodą BREEAM Interim. Ocena, o którą ubiega się deweloper wraz z inwestorem to „very good”. Już od pierwszego etapu inwestycja będzie realizowana zgodnie z wymaganiami środowiskowymi takimi jak: odpowiednia gospodarka odpadami podczas budowy czy wykorzystanie szerokiej gamy lokalnych gatunków roślin w celu wtopienia centrum dystrybucyjnego w naturalne środowisko. Obiekt wyposażony zostanie w inteligentny system zarządzania budynkiem (BMS), oświetlenie LED i czujniki ruchu w różnych strefach, podwyższona została w nim izolacyjność ścian i dachów, a także szczelność budynku. Nie zabraknie również systemów maksymalnego ograniczenia zużycia wody. Ukończenie inwestycji planowane jest na koniec 2019 r.

Tagi: Amazon