Wiadomości 5 lis 2021
Zymetric
Klimatyzacja Midea jako pierwsza z certyfikatem Blue Angel

Blue Angel to jeden z najbardziej rozpoznawalnych ekologicznych certyfikatów na świecie. Stanowi wyznacznik dla towarów i usług pod względem wpływu na środowisko naturalne. Klimatyzacja Midea to pierwsze tego typu urządzenia na świecie, które zostały wyróżnione znakiem Niebieskiego Anioła.

To standard dla produktów i usług, znak ekologiczny, etykieta środowiskowa. Przyznawany tylko tym, którzy za cel stawiają ekologię. Blue Angel to prestiż. Midea jest pierwszym producentem klimatyzatorów z czynnikiem R-290, który uzyskał niemiecki znak ekologiczny. To dowodzi temu, że firma spełnia najwyższe standardy środowiskowe – mówił Kristian Mao-Chang Wilkening, dyrektor projektu Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) podczas konferencji „Zielona perspektywa, błękitna przyszłość".

To nie jedyne ekologiczne wyróżnienie. Wyjątkowy wkład w walkę ze zmianami klimatycznymi dostrzegła Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego. Midea przez 10 lat pracowała nad projektem, który miał na celu stworzenie rozwiązania zastępującego czynnik HCFC-22 propanem (R-290). Zgodnie z danymi UNIDO, projekt ten wyeliminował 13,2 ton potencjału niszczenia warstwy ozonowej i zmniejszył emisję równoważną 967 490 ton CO2 rocznie.

Tagi: Midea ZYMETRIC
Zymetric