Wiadomości 18 kwi 2019
Kierunek rozwoju budownictwa. Konferencja Kompasu Inwestycji

fot. Kompas Inwestycji

Przed nami Forum Ekspertów, konferencja organizowana przez Kompas Inwestycji. Głównym tematem spotkania będzie symetria informacji oraz perspektywy rozwoju rynku budowlanego.

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno- budowlanej, organizuje kolejną edycję „Forum Ekspertów” - cyklu spotkań poświęconych aktualnej sytuacji i przyszłości budownictwa. Głównym tematem wydarzenia, które odbędzie się 17 kwietnia w hotelu Golden Tulip Warsaw Centre, będzie symetria informacji oraz komunikacja na rynku budowlanym. Marcin Stachura, Główny Analityk Danych Kompasu Inwestycji zaprezentuje dane rynkowe zagregowane w portalu. Na podstawie próby 15. tys. projektów i zmian ich etapów sformułuje ocenę perspektyw rozwoju poszczególnych segmentów rynku.

W panelu dyskusyjnym poświęconym barierom w rozwoju budownictwa, głos zabiorą: Adam Ferens - wiceprezes zarządu Polimex Infrastruktura, dr inż. Andrzej Czapczuk - wiceprezes FBI Tasbud, Christopher Siemieński -  zastępca dyrektora Regionu Północno-Wschodniego Eiffage Polska oraz Michał Siembab, radca prawny z kancelarii GKR Legal. Punktem wyjścia do dyskusji będzie krótkie podsumowanie wymagającego, ubiegłego roku. Eksperci podejmą temat relacji na linii inwestor – wykonawca, odniosą się do współpracy z firmami podwykonawczymi, a także waloryzacji wynagrodzeń w kontraktach dotyczących robót budowlanych. Ważnym punktem dyskusji będą także zmiany prawne objęte najnowszą nowelizacją ustawy Prawo budowlane. Rozmowa zainicjuje otwartą wymianę opinii i dyskusję na temat wyzwań na rynku budowlanym.

Tegoroczna edycja konferencji Forum Ekspertów zbiega się w czasie z jubileuszem 10-lecia istnienia serwisu. - Pomysł na stworzenie Kompasu Inwestycji wykiełkował już w 2006 roku. Od początku istnienia naszej firmy miałam pewność, że serwis będzie wartościowym nośnikiem informacji na rynku budowlanym i platformą komunikacji. Na rynku budowlanym jest dużo wyzwań, szczególnie w zakresie bardziej przejrzystej, efektywnej współpracy między firmami. Widzimy dalszą potrzebę rozwoju w tym aspekcie – podkreśla Maja Bromowska, założycielka Kompasu Inwestycji. Jubileusz serwisu będzie okazją do krótkiego podsumowania i podziękowań dla wieloletnich klientów.

Forum Ekspertów gromadzi przedstawicieli generalnych wykonawców, dostawców i producentów związanych z rynkiem budowlanym. Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno- budowlanej, działa od 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów. Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście