Klimatyzatory dla architektów wnętrz 2024
Wiadomości 20 cze
Inauguracja Green HUB PL

W dniu 14.06.2024 odbyła się inauguracja Green HUB PL, największej organizacji biznesowo-finansowej działającej w zakresie dekarbonizacji przemysłu oraz dostawy innowacyjnych rozwiązań technologicznych w ramach Programu „Bezpłatnej transformacji energetycznej” w Polsce.

Green HUB PL jest platformą biznesową integrującą w sobie: firmy technologiczne, fundusze inwestycyjne, instytucje naukowe, kancelarie prawne, biura projektowe, ekspertów, startupy i instytucje otoczenia biznesu w celu budowy wspólnej strategii rozwoju z zakresu transformacji energetycznej oraz innowacyjnych technologii.

Green HUB PL to centrum kompetencji, doradztwa i kompleksowych usług energetycznych w zakresie działań biznesowych, które wspomaga i wyręcza przedsiębiorców z kosztownego utrzymywania na stałym etacie specjalistów z zakresu transformacji energetycznej i dekarbonizacji. Zespół specjalistów zapewnia pełne wsparcie na każdym etapie procesu, od wyliczenia śladu węglowego, przez dostawę taniej energii, aż po wdrożenie efektywnych rozwiązań oraz pozyskiwanie kapitału na projekty dekarbonizacyjne. Kompletny zakres działania obejmuje: obszar transformacji energetycznej, wodoryzacji przemysłu, sztucznej inteligencji oraz finansowania i dotacji.

Green Energy jest pierwszą, i jak dotąd jedyną w Polsce Grupą, która świadczy „Usługi Energetyczne” oraz jest „Dostawcą Usług Energetycznych” zgodnie z definicjami zawartymi w Dyrektywie 2012/27/UE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 25 października 2012 roku w sprawie efektywności energetycznej. W zakresie tych działań oferuje kompleksową budowę, finansowanie i utrzymanie Autonomicznego Systemu Zasilania, pracującego ciągle przez 8760 godzin rocznie i wytwarzającego tylko czystą, bezemisyjną energię pozyskiwaną ze środowiska.

Proponowany model biznesowy pozwala całkowicie zrezygnować z zakupu czarnej energii, gazu i paliw kopalnych „z zewnątrz” bez ponoszenia kosztów inwestycyjnych. Taka koncepcja organizacyjna daje redukcję kosztów zakupu energii o 30-50%, bez zaangażowania kapitałowego. Koszty procesu inwestycyjnego Programu „Bezpłatnej Transformacji Energetycznej” Green HUB PL finansuje w całości sam. Klient rozlicza się tylko na podstawie wystawianej faktury za bieżące zużycie energii.

Uzyskanie zeroemisyjności Zakładu Przemysłowego, poprzez zastosowanie innowacyjnych metod wytwarzania zielonej energii i wodoru, ciepła, gazów technicznych oraz procesów produkcyjnych przy wykorzystaniu naszych technologii, jest gwarancją uniknięcia przez klienta płacenia podatku węglowego CARBON TAX.

Kluczowe usługi organizacji to:

1. Transformacja energetyczna firm

2. Hub energetyczny i wodorowy

3. Poprawa efektywności OZE

4. ESCO – energia dla firm

5. Czyste powietrze +

6. Technologie AI

7. Finansowanie inwestycji

8. Spółdzielnie energetyczne dla JST

W celu prezentacji pełnej oferty i strategii biznesowej Green HUB PL zostaje zorganizowane 27.09.2024 forum energetyczne - Transformacja Energetyczna i Technologie Wodorowe.

Adresaci: Zakłady Przemysłowe, Właściciele projektów OZE, Eksperci, Biznes, Samorządy (JST)

Tematyka: Transformacja Energetyczna, Technologie Wodorowe, Innowacje i Sztuczna Inteligencja

Data i czas: Piątek, 27.09.2024 r., FORUM godz. 10.00-16.30. VIP PARTY godz. 18.00-22.00

Lokalizacja: Crowne Plaza Warsaw - the Hub, ul. Rondo Daszyńskiego 2, Warszawa

Organizator: Green HUB PL, www.hubid.org, tel. 570 056 755, 537 506 055

Organizowane Forum biznesowe będzie okazją do poznania wielu innowacyjnych technologii, rozwiązań biznesowych oraz wymiany doświadczeń z liderami branżowymi, naukowcami, decydentami politycznymi i ekspertami mającymi wpływ na redukcję śladu węglowego (CARBON TAX) oraz transformację energetyczną Polski.

Green Energy zaprasza wszystkich zainteresowanych do kontaktu.

Pełne informacje znajdują się na stronach: www.forumid.org, www.hubid.org.

Źródło informacji: Green Energy