Wiadomości 9 sie 2022
ANDE
Idealny klimatyzator - który wybrać?

W dzisiejszych czasach nie łatwo znaleźć odpowiedni klimatyzator. Mamy coraz więcej udogodnień i coraz trudniej sprostać rosnącym oczekiwaniom. Jakie są istotne czynniki, które sprawiają że klimatyzator zasługuje na miano idealnego?

Energooszczędny

Istotnym czynnikiem, na który powinieneś zwrócić uwagę jest klasa energetyczna klimatyzatora. W obliczu inflacji i wysokich kosztów życia, to kluczowa kwestia, nie tylko dla środowiska ale również dla portfela. Wskazuje ona efektywność i oszczędność produktu. Energooszczędność określa się poprzez skalę od  A+++ do G. Te oznaczone od A do A+++ będą charakteryzowały się niskim zużyciem energii. Klasa A ++ jest drugą najbardziej oszczędną w tej skali, dlatego warto zwrócić uwagę na klimatyzator z takim oznaczeniem. 

Sprzyjający zdrowiu

W coraz bardziej zanieczyszczonym otoczeniu, w zatłoczonych miastach, jakość powietrza znacznie pogarsza się, co ma wpływ na nasze zdrowie. Producenci z myślą o poprawie tego czynnika zastosowali w klimatyzatorach liczne rozwiązania.  

Jonizator  

Niektóre modele klimatyzatorów mają wbudowany jonizator. W dzisiejszych czasach bezpieczne i czyste powietrze to parametr na który duża część społeczeństwa zwraca szczególną uwagę. Jonizator usuwa nieprzyjemny zapach i usuwa szkodliwe substancje produkując ujemne jony, wchodząc w reakcję chemiczną z zanieczyszczonymi cząsteczkami. 

Filtry  

Możliwość zastosowania filtrów, to też aspekt który poprawić może jakość powietrza którym oddychamy. Podstawowy filtr, który został zastosowany w klimatyzatorach ANDE, to PM 2.5, który usuwa 99,9% zanieczyszczeń. Istnieje możliwość dołożenia dodatkowych filtrów:

  • z aktywnym węglem, 
  • 3 in 1, z witaminą C, 
  • z jonami srebra. 

Dzięki nim, masz większą kontrolę nad jakością powietrza w pomieszczeniu, a co za tym idzie wpływu na zdrowie twoje i bliskich.

Przyjazny środowisku

Coraz bardziej zanieczyszczone środowisko, w którym żyjemy motywuje do tego by bardziej zatroszczyć się o nie. Dla dobra planety niektóre klimatyzatory posiadają rozwiązania, które mają zminimalizować negatywny wpływ na środowisko.

Klimatyzatory ANDE pracują w oparciu o najnowszy ekologiczny czynnik chłodzący R32, który cechuje się zwiększeniem efektywności energetycznej, wpływa na bezpieczeństwo użytkowania oraz małą toksyczność. Poza tym, 

  •  nie powoduje niszczenia warstwy ozonowej
  • posiada bardzo niski współczynnik tworzenia efektu cieplarnianego.

Energooszczędność, która została wymieniona w poprzednim akapicie, poprzez zmniejszenie zużycia energii również przyczynia się do poprawy stanu środowiska. 

Zapewniający wygodę

Sterowanie klimatyzatorem bez konieczności wstawania z kanapy? To zasługa możliwości łączenia się przez WIFI 2.0. Sterowanie urządzeniem z dowolnego miejsca, również poza siecią domową zapewnia niezastąpioną wygodę. Łączenie się z inteligentnym terminalem, który umożliwia sterowanie również z sieci zewnętrznej. Istnieje możliwość regulacji zarówno temperatury, jak i opcji włączenia/wyłączenia klimatyzatora za pomocą pilota. To bardzo wygodna opcja, którą warto rozważyć.

Bardzo cichy

Oprócz wygody idealny klimatyzator powinien zapewnić również komfort. Warto zwrócić uwagę na głośność urządzenia, ponieważ może ono generować nieprzyjemny hałas. Niektóre potrafią emitować go na poziomie 60 dB! Dlatego warto szukać takiego, który zapewni komfort na poziomie 20-40 dB. 

Jeśli szukacie idealnego klimatyzatora, to model JUPITER + jest bezkonkurencyjny, ponieważ zapewnia głośność na poziomie 19 dB(A). To jak szum liści na wietrze. Pozwala pracować i odpoczywać w pełnym komforcie. 

5 lat gwarancji

Jak długo powinien działać idealny klimatyzator? Taki powinien być sprawny jak najdłużej. Standardowo, producenci dają dwuletnią gwarancję, jednakże ANDE tworzy produkty łączące w sobie zarówno wysoką jakość, jak i funkcjonalność. Klimatyzatory charakteryzują się niską awaryjnością, co spowodowało rozszerzenie okresu gwarancji aż na 5 lat! To nietypowy okres, który stawia kropkę nad i w kategorii klimatyzatora idealnego.

Który klimatyzator spełni te wszystkie oczekiwania? Naszą propozycją jest klasyczny model BASIC, który posiada wszystkie te cechy. Możecie zapoznać się z tym modelem pod poniższym linkiem: 

https://www.myande.pl/service/seria-basic-plus/ 

BONUS - Grzałka tacy ociekowej

A co jeśli klimatyzator dodatkowo dawałby możliwość ogrzewania pomieszczenia? Jest to możliwe w przypadku JUPITER +, który posiada grzałkę tacy ociekowej.

Model ten umożliwia  stabilną pracą nawet w skrajnie niskich temperaturach. Wyposażenie urządzenia w grzałkę tacy ociekowej pozwala na zabezpieczenie przed oblodzeniem wymiennika ciepła, co wpływa na wydajną pracę urządzeń w trybie ogrzewania nawet przy silnych mrozach do -20°C.

Jeśli rozważasz również taką opcję, zapoznaj się z modelem JUPITER + już teraz:

https://www.myande.pl/service/seria-jupiter-plus/