Wiadomości 20 gru
Schiessl
Fundusz Checkers Capital przejmuje 100% udziałów MTA Group

fot. Schiessl

MTA S.p.A., wieloletni i kluczowy Partner biznesowy Schiessl Polska w segmencie wody lodowej ogłosił decyzję o przejęciu 100% aktywów oraz zespołu zarządzającego spółki przez fundusz należący do Checkers Capital, skupiający się na inwestycjach w sektorze przemysłowym.

Fundusz założony w 1972 r w Paryżu skupia 20 inwestorów prywatnych, z portfolio ponad 300 firm wycenianym na około 2,5 mld EUR.

Firma MTA, założona w Padwie w 1982 r., jest liczącym się liderem w produkcji producentem chillerów procesowych i klimatyzacyjnych.  W 2018 roku firma osiągnęła sprzedaż na poziomie 83,2 mln EUR, z czego aż 80% stanowi eksport. Firma ma lojalnych klientów w ponad 80 krajach i spółki zależne w Niemczech, Francji, Hiszpanii, USA, Australii i Rumunii.

„Wierzymy, że dzięki naszemu wsparciu firma MTA będzie w stanie zwiększyć swoją obecność na rynkach międzynarodowych, zachowując innowacyjny charakter produktów oraz rozwijając portfolio nowych rozwiązań w segmencie HVAC i R” - oświadczył Philippe Guérin, Dyrektor generalny Checkers Capital.

Marco Motton, który objął stanowisko Dyrektora Generalnego MTA po sześciu latach pełnienia funkcji Dyrektora Operacyjnego stwierdził: „Przewidujemy silniejszą obecność na naszych obecnych rynkach referencyjnych podczas kolejnej fazy wzrostu, co pozwoli nam zdobyć większy udział w rynku”

Podpisanie umowy wieńczy kilkuletni proces poszukiwania przez MTA wiarygodnego, silnego partnera strategicznego, z pomocą, którego firma będzie mogła jeszcze bardziej zintensyfikować swój rozwój.

 

Tagi: Schiessl
Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście