Wiadomości 12 wrz 1
Forest - zielony biurowiec wyrośnie w Warszawie

Firma HB Reavis otrzymała pozwolenie na budowę nowego kompleksu biurowego w Warszawie. Zaprojektowany przez pracownię HRA Architekci Forest to 120-metrowy wieżowiec oraz przyległe budynki o wysokości od 6 do 8 kondygnacji.

Nowa inwestycja HB Reavis powstanie na 2-hektarowym terenie pomiędzy Rondem Zgrupowania AK „Radosław”, Al. Jana Pawła II i ul. Burakowską w Warszawie. Firma właśnie otrzymała pozwolenie na budowę. Forest, zaprojektowany przez pracownię HRA Architekci, to zabudowa, która widziana z góry będzie przypominać literę C. 120-metrowy wieżowiec będzie okolony budynkami o wysokości od 6 do 8 kondygnacji. Znajdzie się tu łącznie około 78 000 mkw. powierzchni do wynajęcia, oprócz biur – również restauracje, kawiarnie i lokale usługowe na parterach.

Nazwa kompleksu podkreśla dużą ilość zieleni oraz miejsc sprzyjających odpoczynkowi. Teren pomiędzy budynkami będzie otwarty dla pieszych. Powstanie tu patio obsadzone dojrzałymi drzewami i krzewami, z oczkiem wodnym, które zimą będzie mogło zamienić się w lodowisko, a także miejscem na pawilony wystawiennicze i gastronomiczne. Na dachach budynków znajda się przestronne balkony, loggie i tarasy. Zaplanowano na nich m.in. mini-szklarnie umożliwiające uprawę warzyw czy ziół, specjalne schronienia dla ptaków i owadów, a także siłownię i bieżnię na świeżym powietrzu.

 

 

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu