smay
Wiadomości 18 gru 2020
Schiessl
Finał Konkursu dla Projektantów - Hisense VRF Design Contest 2020

4 grudnia odbyła się uroczysta ceremonia online wręczenia nagród dla finalistów Hisense VRF Eastern Europe Design Contest. Do konkursu zaproszono ponad 30 projektantów HVAC między innymi z Turcji, Polski, Rumunii, Serbii, Chorwacji. Na podstawie weryfikacji dokonanej przez zespół techniczny i ekspertów z Hisense VRF wyłoniono finalistów.

II miejsce w konkursie Hisense VRF Eastern Europe Design zajął Krystian Lipa z biura projektowego LINS z Dębicy. Nagroda za projekt wentylacji i klimatyzacji w Centrum Handlowym Stop Shop w Siedlcach.

  • W skład parku handlowego o powierzchni ponad 14.000 m kw. wchodzi łącznie 24 sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne. Jest to zarazem największy park handlowy pod tą marką w Polsce. Obiekt został w całości zaprojektowany i zrealizowany na systemach klimatyzacyjnych Hisense VRF.
  • Zarówno agregaty chłodnicze do central wentylacyjnych oraz systemy VRF dla pomieszczeń sprzedażowych pochodzą z wysokowydajnej i energooszczędnej linii produktowej Hisense VRF Hi-Flexi serii S, X oraz Hi-Smart serii H i L.
  • Dodatkowym wyróżnieniem dla dostarczonych przez Schiessl Polska Sp. z o.o. urządzeń jest to że zwyciężyły one z koncepcją opartą na kompaktowych centralach klimatyzacyjnych typu Rooftop, co potwierdziła dogłębna analiza kosztów inwestycyjnych oraz otrzymanej efektywności energetycznej.
  • Wykonawcą instalacji była firma Went-Serwis z Dębicy, a sumaryczna wydajność dostarczonych jednostek to 1500 kW mocy chłodniczej.
  • Oficjalne otwarcie obiektu miało miejsce w dniu 26 marca 2020 roku.

Nagroda za najlepsze zintegrowane rozwiązanie HVAC w konkursie Hisense VRF Eastern Europe Design trafiła do Macieja Książkiewicza z firmy AK Klimatyzacje Sp. z o.o. za projekt centrum fitness Just Gym zlokalizowanego w Centrum Handlowym M1 w Poznaniu.

  • Innowacyjna instalacja to pierwsze na świecie wdrożenie systemu klimatyzacji VRF Hisense w nowej serii Hi-Flexi S Heat Recovery z Hydrobox - zintegrowanym systemem przygotowania ciepłej wody użytkowej o mocy nominalnej 70 kW / pojemność 1000 litrów.
  • Poza najnowszymi agregatami Hi-Flexi serii S HR w skład systemu wchodzą agregaty Hisense Hi-Flexi serii S o dużych wydajnościach, G+, C, jednostki wewnętrzne kasetonowe i naścienne oraz zestaw do central wentylacyjnych serii HZX.
  • Łączna powierzchnia centrum fitness obejmuje ponad 1800 m kw.
  • Obiekt zlokalizowany jest w poznańskim Centrum handlowym M1 przy ulicy Szwajcarskiej 14.

O konkursie

Firma Qingdao Hisense HAVC Co., Ltd nieprzerwanie wspiera rozwój innowacyjnych produktów i technologii HVAC i angażuje się w promocję ich stosowania, aby osiągać cele, takie jak zmniejszanie zużycia energii i redukcja emisji. Na przestrzeni ostatnich kilku lat Oddział Hisense VRF na Europę Wschodnią wdrożył przy wsparciu swoich partnerów szereg projektów, które stanowią doskonałe przykłady wdrażania nowych technologii oraz kompleksowych rozwiązań HVAC. W 2019 roku po raz pierwszy wprowadzono formułę „Global Team”, a do udziału w konkursie zaproszono zagranicznych projektantów. Ogółem zgłoszono prawie 200 prac. W ceremonii ogłoszenia wyników wzięło udział ponad 300 ekspertów branżowych, nagrodzonych projektantów, przedstawicieli organizacji studenckich i dziennikarzy.

Więcej na temat idei konkursu oraz kryteriów wyboru projektów czytaj tutaj >>>