Wiadomości 19 lip

Spółka Erbud podpisała umowę na budowę hotelu Holiday Inn Express na terenie Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka. Realizacja kontraktu o wartości prawie 34 mln zł potrwa 14 miesięcy.

Hotel Holiday Inn Express powstanie w Jasionce koło Rzeszowa, na terenie Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka. Erbud będzie odpowiedzialny za wybudowanie, wyposażenie oraz uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych umożliwiających użytkowanie obiektu zgodnie z wymaganiami InterContinental Hotels Group. Kontrakt o wartości 33,9 mln zł netto będzie realizowany w formule „pod klucz”. Budowa potrwa 14 miesięcy, a wbicie pierwszej łopaty zaplanowano na 19 lipca br.

Inwestorem jest Chopin Airport Development. Holiday Inn Express będzie dysponował 120 pokojami i ma być będzie jednym z najnowocześniejszych hoteli tej klasy w Europie. Jak podaje inwestor, elewacja budynku w co najmniej 30 procentach zostanie wykonana ze szkła, a jej ozdobą będą glify okienne w kolorach marki – niebieskim oraz zielnym. W strefie zewnętrznej powstanie przestrzeń rekreacyjna z uporządkowaną zielenią oraz betonowo – drewnianymi ławkami.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

gift