Wiadomości 29 sty
Erbud rozpoczął budowę akademika LIV Kraków

Obok krakowskiego AWF powstanie prywatny akademik LIV – budowa obiektu właśnie się rozpoczęła. W budynku znajdzie się 277 apartamentów z łazienką i aneksem kuchennym.

Inwestycja realizowana jest przez spółkę z grupy kapitałowej Gent Holding, a za generalne wykonawstwo odpowiada firma Erbud. Umowę podpisano w grudniu 2018 r. Za koncepcję architektoniczną odpowiada biuro Agawa Architektura. W akademiku przy al. Jana Pawła II w Krakowie, w sąsiedztwie Akademii Wychowania Fizycznego, zaplanowano 277 apartamentów 1 i 2-osobowych o podwyższonym standardzie. W pokojach zaprojektowano m.in. przestrzeń do nauki i spania, własną łazienkę oraz aneks kuchenny. W przestrzeniach komercyjnych znajdzie się siłownia, pralnia i strefa co-workingowa.

- Obecnie trwają prace związane z zagospodarowaniem i organizacją placu budowy, usuwaniem istniejących kolizji oraz roboty ziemne w zakresie wykopu pod budynek – informuje Piotr Dobosz, dyrektor krakowskiego oddziału spółki Erbud.

W najbliższym czasie rozpoczną się prace fundamentowe oraz przy ścianach żelbetowych garażu podziemnego na kondygnacji -1. Zakończenie wszystkich etapów prac budowlanych związanych z wykonaniem kompletnego budynku wraz z jego wyposażeniem, zagospodarowaniem terenu wokół budynku oraz uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie inwestycji zaplanowano z końcem sierpnia 2020 r. Obiekt przyjmie pierwszych studentów wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2020/2021.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

gift