Wiadomości 21 lut
Elementa 2: Trina Storage przedstawia zaawansowany system magazynowania energii zasilany ogniwami akumulatorowymi wyprodukowanymi przez Trina

fot. Trina Solar

Trina Storage, wiodący globalny dostawca rozwiązań w zakresie magazynowania energii, ogłasza długo oczekiwaną, światową premierę Elementa 2 – zaawansowanego, elastycznego i wysokowydajnego systemu magazynowania energii (ESS). Nowa konstrukcja obejmuje zaawansowane funkcje, w tym ulepszony układ, precyzyjne zarządzanie temperaturą możliwe dzięki inteligentnej technologii chłodzenia cieczą oraz system łagodzenia i tłumienia pożaru. Elementa 2 ustanawia nowy standard w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i optymalizacji kosztów, stanowiąc kamień milowy w zaangażowaniu Trina Storage w rozwiązania oparte na zrównoważonej energii.

"Trina Storage Elementa 2 to nasz system baterii LFP nowej generacji, zbudowany od podstaw przy użyciu pionowo zintegrowanych ogniw LFP firmy Trina. Krajobraz energetyczny ewoluuje, konieczne jest więc, aby firmy szły z duchem czasu i przewidywały zmieniające się potrzeby klientów. Elementa 2 jest przygotowana do spełnienia dynamicznych wymagań rynku w zakresie pojemności, bezpieczeństwa i elastyczności, zapewniając niezrównaną wydajność, kompleksowe bezpieczeństwo i długoterminową niezawodność dla naszych klientów", powiedziała Helena Li, prezes Trina Solar.

Możliwość integracji pionowej

Przy całkowitej pojemności wynoszącej 4,07 MWh, Elementa 2 jest zintegrowana z najnowocześniejszymi ogniwami Trina LFP o pojemności 306 Ah, charakteryzującymi się wysokim bezpieczeństwem, wydajnością i cykliczną żywotnością. Ogniwa te są zintegrowane także z ulepszoną konstrukcją akumulatora, poprawiając gęstość energii nawet o 16 proc. Jest on dodatkowo zoptymalizowany pod kątem zarządzania termicznego, zarządzania baterią, a także monitorowania. Trina Storage, dzięki swojej strategii integracji pionowej, jest dobrze przygotowana, aby zapewnić klientom wysoką wartość dzięki produktom i rozwiązaniom wspieranym przez własne możliwości badawczo-rozwojowe, inżynieryjne, produkcyjne i testowe. Trina Storage, dzięki swojej strategii integracji pionowej, jest przygotowana, aby zapewnić klientom wysoką wartość produktów i rozwiązań technicznych popartą przez własne zdolności badań i rozwoju, inżynierii, produkcji oraz testów.

Kompleksowe bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest priorytetem. Elementa 2 zapewnia wszechstronne korzyści w zakresie bezpieczeństwa dzięki wielowymiarowym testom i sprofilowanej budowie zapewniającej większą precyzję wykrywania usterek już na poziomie ogniwa. Solidna konstrukcja ochronna zwiększa bezpieczeństwo elektryczne i mechaniczne. Elementa 2 zawiera różnorodne zabezpieczenia i integruje systemy wczesnego wykrywania i tłumienia zagrożeń pożarowych, a także unikania wybuchów, aby zapobiegać i przeciwdziałać ucieczce ciepła.

Elastyczność zdefiniowana na nowo

Elastyczność to kluczowa cecha produktu. Elementa 2 posiada modułową konstrukcję, umożliwiającą płynną integrację i dostosowanie do różnych rynków i zastosowań. System jest dostępny w konfiguracji 2-godzinnej lub wyższej. Funkcja Flexible Augmentation zapewnia skalowalność, umożliwiając właścicielom i operatorom bezproblemowe zwiększanie pojemności magazynów energii.

Zoptymalizowany koszt

Cechą wyróżniającą Elementa 2 jest oszczędność miejsca, aż do 26 proc., dzięki funkcji otwierania drzwi z jednej strony i układowi systemu „back-to-back” Elementa 2 przyjął znormalizowany rozmiar kontenerowy 20 stóp (HC), nie tylko usprawniając instalacje, ale także zmniejszając koszty wysyłki. Zaprojektowany z myślą o możliwości adaptacji, szybkim wdrożeniu oraz płynnych procesach operacyjnych i konserwacyjnych, Elementa 2 minimalizuje koszty projektu i zwiększa ogólną wydajność systemu.

Trina Storage oferuje w pełni zintegrowane i transparentne rozwiązanie do magazynowania energii z pełnym pakietem gwarancji, rękojmi i usług. Dzięki Elementa 2 projekty mogą być wdrażane szybciej i efektywniej kosztowo.

Kontynuacja projektów magazynowania

Jednocześnie Trina Stotage kontynuuje swoje zaangażowanie w projekty związane z magazynowaniem energii, współpracując z Low Carbon w celu dostarczenia systemów magazynowania energii dla czterech lokalizacji w Wielkiej Brytanii. Projekty te zapewnią blisko 190 MWh pojemności magazynowej.

Każdy z czterech projektów to tzw. „projekt dwugodzinny”, który jest w stanie zapewnić swoją znamionową moc wyjściową w sposób ciągły przez dwie godziny. Każdy z projektów będzie zlokalizowany razem z elektrownią słoneczną, wspomagając integrację dodatkowych odnawialnych źródeł energii z brytyjską siecią energetyczną. Trina Storage oferuje kompletną usługę systemową w ramach projektu, obejmującą doradztwo, projektowanie i projektowanie systemu, dostawę i integrację oraz długoterminową umowę o świadczenie usług obejmującą konserwację i rozszerzone gwarancje wydajności.

W ramach projektu Trina Storage Elementa 0.5P zostaną zainstalowane na farmach Low Carbon's Meadow, Sandon Brook, Fern Brook i Birch Solar Farms. Dzięki długoterminowym umowom serwisowym Trina Storage zapewni również Low Carbon konserwację zapobiegawczą, a także 15-letnią gwarancję wydajności.

Dodatkowo każda podłączona w ramach współpracy elektrownia słoneczna posiada również moduły fotowoltaiczne Trina Solar do produkcji energii. Jako takie, projekty BESS stanowią najnowszy krok w długoletnim i udanym strategicznym partnerstwie firmy z Low Carbon.

Justin Thesiger, dyrektor zarządzający globalnym łańcuchem dostaw w Low Carbon, powiedział: „Cieszymy się, że możemy współpracować z Trina Storage przy realizacji tych projektów. Trina ma wiodącą pozycję na rynku magazynowania energii w Wielkiej Brytanii, ciesząc się reputacją producenta wysokiej jakości i bezpiecznego łańcucha dostaw. Po wcześniejszej współpracy z firmą przy udanych projektach fotowoltaicznych, rozszerzenie naszego partnerstwa na przestrzeń magazynową miało strategiczne znaczenie.”