Wiadomości 26 mar
Elektronika S.A.

Nowa generacja innowacyjnych, wydajnych energetycznie urządzeń do wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Budowa modułowa, umożliwia dopasowanie wydajności do zapotrzebowania. Pompa ciepła Q-ton posiada Atest Higieniczny PZH, który uprawnia do jej stosowania w sektorze produkcji żywności, obiektach ochrony zdrowia, obiektach użyteczności publicznej

Pompy ciepła Powietrze - Woda na ekologiczny czynnik chłodniczy CO2
Q-ton to wysoko wydajna pompa ciepła powietrze-woda na czynnik chłodniczy CO2, idealna do produkcji ciepłej wody użytkowej w wielu zastosowaniach. Pompa Q-ton została wyposażona w pierwszą na świecie dwustopniową sprężarkę (rotacyjna + scroll), która zapewnia wysoką wydajność i znacznie zwiększa sprawność pompy przy niskich temperaturach zewnętrznych.

Zespół projektantów MHI opracował tę wyjątkową, sterowaną za pomocą zaawansowanego panelu dotykowego pompę ciepła z myślą o maksymalnej wydajności. Przy obecnym stałym nacisku na stosowanie czynników chłodniczych o niskim wskaźniku GWP (potencjale tworzenia efektu cieplarnianego) pompa ciepła na CO2 stanowi doskonałe, innowacyjne rozwiązanie zapewniające zgodność z przepisami oraz trendami rynkowymi.

Ukierunkowanie na innowacyjne rozwiązania

Celem poprawy efektywności energetycznej i zmniejszenia emisji konieczne jest właściwe zarządzanie zarówno działaniem źródła ciepła, jak i jego pojemnością cieplną. Pompa Q-ton przeznaczona jest do produkcji ciepłej wody użytkowej na miejscu. Z poziomu pojedynczego panelu zdalnego sterowania można kontrolować do 16 połączonych jednostek o mocy 30 kW każda (łącznie 480 kW), dzięki czemu pompa Q-ton doskonale sprawdzi się nie tylko w nowych budynkach, ale również w budynkach modernizowanych bez względu na ich typ czy wielkość. Najlepszy w branży współczynnik COP równy 4,3 sprawia, że system ten to idealne rozwiązanie dla budynków komercyjnych, takich jak hotele, apartamentowce, restauracje, kluby fitness, uniwersytety, szpitale, domy opieki, pralnie czy zakłady spożywcze.

Elektronika S.A.

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście