Wiadomości 4 lut
Ekologiczne magazyny 7R

Deweloper 7R zamierza wprowadzić na rynek obiekty pod szyldem 7R Green, w których zostaną zastosowane ekologiczne rozwiązania mogące zminimalizować oddziaływanie na środowisko naturalne. Budowa pierwszego „zielonego” magazynu rozpocznie się w pierwszej połowie roku.

– Wszystkie nasze obiekty certyfikujemy w międzynarodowym systemie BREEAM, który potwierdza wykorzystanie rozwiązań z zakresu zielonego budownictwa. Idąc jednak o krok dalej, stworzyliśmy linię produktów eko 7R Green, jako odpowiedź na postępujące zmiany klimatyczne. Co więcej, tę potrzebę bardzo często adresują także klienci i najemcy branży logistycznej. Zielone praktyki muszą stać się standardem na rynku nieruchomości magazynowych. To ważny krok na drodze niwelowania niekorzystnych zmian w środowisku naturalnym - mówi Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R .

Koncept 7R Green stawia przede wszystkim na znaczną energooszczędność dostarczanych magazynów poprzez zastosowanie wielu nowoczesnych rozwiązań, począwszy od paneli fotowoltaicznych, które pokryją część zapotrzebowania na energię elektryczną.

– Zapewnimy także gniazda do ładowania samochodów elektrycznych. Ważnym krokiem są rozpoczęte testy systemu BMS, który monitoruje efektywność urządzeń i ułatwia efektywne zarządzanie budynkiem. Świetnie sprawdziły się jak dotąd rozwiązania LED, które w połączeniu ze zwiększeniem doświetlenia światłem dziennym stref przydokowych, wpływają na zmniejszenie kosztów mediów naszych najemców. Zamierzamy wprowadzić też czujki ruchu oraz oświetlenie dynamiczne w systemie DALI, które dostosuje się do zmiennych warunków otoczenia. Nadal będziemy stawiać nacisk na jakość rozwiązań, a budowane przez nas obiekty będą posiadały wyższe współczynniki izolacyjności cieplnej niż inne obiekty podobnej klasy - zapewnia Maciej Krawiecki, Head of Leasing w 7R.
 
Budowa pierwszego obiektu zaprojektowanego i wybudowanego w ramach projektu 7R Green rozpocznie się w pierwszej połowie roku w Sosnowcu. Aktualnie w portfelu dewelopera znajduje się ponad 600 000 mkw. powierzchni, a na różnych etapach procesu inwestycyjnego kolejne 700 000 mkw. w różnych lokalizacjach na terenie całej Polski.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście