Wiadomości 7 gru
Druga część Bramy Miasta w budowie

Łódzki kompleks biurowy Brama Miasta, zaprojektowany przez Medusa Group, powiększy się o drugi budynek. Spółka biurowa Skanska rozpoczęła budowę biurowca, w którym przewidziano 13 600 mkw. powierzchni najmu.

Brama Miasta w Nowym Centrum Łodzi to kompleks składający się z dwóch 15-piętrowych budynków, które wyrosną na ogólnodostępnym placu z małą architekturą. Budowa pierwszego z nich zakończy się w połowie 2019 roku, a drugiego w 2020 roku. Razem zapewnią ponad 41 400 mkw. GLA nowoczesnej przestrzeni biurowej. Pracownia Medusa Group zaprojektowała kortenowo-szklaną elewację oraz ceglane patio, które nawiążą estetyką do fabrycznych tradycji miasta. Pomiędzy budynkami Bramy Miasta powstanie otwarty dla wszystkich plac, umożliwiający organizację wydarzeń kulturalnych.

– Brama Miasta to już nasza trzecia inwestycja w Łodzi, a druga, która jest ważnym elementem stale rozwijającego się Nowego Centrum Łodzi. Istotnym atutem tej części miasta jest rozwinięta komunikacja publiczna, która umożliwia łatwy dojazd tramwajem, autobusem czy pociągiem, również spoza Łodzi. Dogodna lokalizacja oraz zastosowane w naszej inwestycji rozwiązania sprawiają, że do Bramy Miasta będzie też można wygodnie dojechać rowerem czy hulajnogą, samochodem elektrycznym, również w ramach carsharingu. Brama Miasta będzie na wyciągnięcie ręki dla każdego – mówi Krzysztof Wilczek, dyrektor regionalny w spółce biurowej Skanska.

Brama Miasta będzie łączyć tętniącą życiem ulicą Piotrowską z NCŁ i dworcem Łódź Fabryczna. Inwestycja znajduje się także blisko Woonerfu Traugutta. Cały kompleks dostarczy 231 miejsc parkingowych, 205 miejsc dla rowerzystów oraz stacje ładowania aut elektrycznych. Inwestycja będzie certyfikowana w systemie LEED Gold oraz Obiekt bez Barier.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu