Wiadomości 29 sie
Domy Centrum w Warszawie zmieniają właściciela

Atrium kupuje kompleks Domów Centrum. Wartość transakcji za znajdujące się w Śródmieściu Warszawy domy towarowe Wars, Sawa i Junior to 301,5 milionów euro, czyli ok. 1,3 miliarda złotych. Po sfinalizowaniu zakupu Atrium bierze pod uwagę przebudowę obiektu.

Atrium European Real Estate Limited poinformowało o podpisaniu umowy zakupu obiektu handlowego Wars, Sawa i Junior, położonego w centrum Warszawy, przy najważniejszej ulicy handlowej miasta. Transakcja za kwotę 301,5 miliona euro będzie finansowana po części ze środków własnych i po części z zewnętrznych źródeł. Sprzedającym jest firma PFCEE, fundusz zarządzany przez CBRE Global Investors. Finalizacja transakcji jest przewidywana na czwarty kwartał bieżącego roku i jest uzależniona od spełnienia określonych warunków zawieszających. Po zakończeniu transakcji spółka Atrium będzie właścicielem czterech centrów handlowych w Warszawie o łącznej powierzchni najmu brutto (GLA) około 550 000 mkw.

Kompleks Wars, Sawa i Junior został wybudowany w latach 70-tych i był pierwszym domem handlowym w Warszawie. Wielokrotnie przechodził przebudowy, rozbudowy i modernizacje. Obecnie jest jednym z najbardziej znanych i popularnych obiektów handlowych w Warszawie, odwiedzanym przez 60 milion osób rocznie. Oferuje on 26 000 mkw. powierzchni najmu, w chwili obecnej całkowicie wynajętej krajowym i międzynarodowym markom, takim jak H&M, C&A, CCC, TK Maxx i Zara. W kompleksie mieści się także 11 000 mkw. powierzchni - głównie biurowej i magazynowej.

- Obiekt Wars Sawa Junior jest jednym z najbardziej znanych i najlepiej zlokalizowanych obiektów handlowych w warszawskim Śródmieściu, a także posiadającym największą liczbę odwiedzających, co czyni go znakomitym uzupełnieniem naszego polskiego portfela. Kompleks Wars Sawa Junior to nie tylko kolejny kluczowy obiekt handlowo-usługowy o dominującej pozycji w regionie w naszym stale powiększającym się portfolio aktywów na warszawskim rynku. Otwiera on również wiele interesujących możliwości w zakresie przebudowy i zarządzania, co pozwoli nam rozwijać to centrum i pomnażać płynące z niego zyski, wykorzystując w pełni jego niezrównane położenie w najlepszej śródmiejskiej lokalizacji - komentuje Liad Barzilai, prezes zarządu Grupy Atrium.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Rozwój elektromobilności w Polsce - TAURON i KGHM podpisują list intencyjny

22 paź 1
Wiadomości Rozwój elektromobilności w Polsce - TAURON i KGHM podpisują list intencyjny
Gregory
Gregory
Brawo za inicjatywe. Widac machina ruszyła. Na dniach przeciez tez wyszla informacja o green way'u i nowym inwestorze EBI dzieki ktoremu w... - 27 paź