Wiadomości 21 wrz
Pro-Vent
Dobierz rekuperator MISTRAL do swojej inwestycji

fot. Pro-Vent

Produkcją rekuperatorów Pro-Vent zajmuje się od niemal dwudziestu lat. W swojej ofercie posiada wachlarz ponad 50 rodzajów energooszczędnych central wentylacyjnych. Każde urządzenie wyposażone jest w dedykowaną automatykę, dopasowaną do potrzeb użytkowników.

W zależności od osiąganej sprawności proponujemy rekuperatory krzyżowe (sprawność odzysku ciepła do 75%), podwójne krzyżowe (sprawność odzysku ciepła do 89%) oraz przeciwprądowe (sprawność odzysku ciepła do 96%).

W zależności od sposobu montażu w budynku można wyróżnić centrale stojące i podwieszane.

Dla hal krytych basenów produkujemy osobną linię central wentylacyjnych MISTRAL BSR.

Po pierwsze: określ wielkość urządzenia

Centrala wentylacyjna powinna być dobrana indywidualnie do każdej inwestycji.

Określenie wielkości urządzenia przeznaczonego do budynku jednorodzinnego nie jest zadaniem trudnym.
Standardowo, rekuperator powinien zapewnić od 0,5 do 1,0 wymiany powietrza w obiekcie na godzinę. To znaczy, że w ciągu jednej godziny przynajmniej połowa objętości powietrza w budynku powinna zostać wymieniona.

Jeżeli Inwestor planuje zastosowanie Gruntowego Wymiennika Ciepła wtedy dobrą praktyką jest dobranie urządzenia większego, zapewniającego jedną krotność wymiany powietrza na godzinę.

Dla przykładu, rozważmy budynek jednorodzinny o powierzchni użytkowej 140mkw i kubaturze 360 m3.

 1. Wentylacja mechaniczna bez GWC PROVENT-GEO:
  Rekuperator o wydatku nominalnym z zakresu 180m3/h – 360 m3/h.
 1. Wentylacja mechaniczna z GWC PROVENT-GEO:
  Rekuperator o wydatku nominalnym 360 m3/h.

Osobną kwestia jest określenie wielkości urządzenia pracującego na niewielkiej hali basenowej. W tym przypadku sugerujemy bezpośredni kontakt z Działem Handlowym firmy Pro-Vent.

W pozostałych obiektach np. biurach, szkołach, budynkach użyteczności publicznej, służby zdrowia itp. to Projektant Instalacji Sanitarnych określa, na podstawie bilansu powietrza, całkowity strumień powietrza wentylacyjnego będący podstawą do doboru centrali wentylacyjnej. Bilans powietrza przeprowadza się w oparciu o przepisy wykonawcze Prawa Budowlanego (Rozporządzenia), Normy Polskie i Europejskie oraz o umiejętności i wiedzę techniczną.

Po drugie: wybierz model

Na postawie wyliczonego strumienia powietrza wentylacyjnego dla budynku można dobrać model rekuperatora (jednego lub kilku).

 1. Dla niedużych budynków jednorodzinnych stworzyliśmy rekuperatory MISTRAL SMART 300EC oraz MISTRAL SMART 400EC z nowoczesnymi przeciwprądowymi wymiennikami ciepła.
 2. Dla budynków o wyższym standardzie energetycznym (pasywnych i energooszczędnych) dedykujemy urządzenia MISTRAL PRO o rozbudowanych możliwościach i bogatym wyposażeniu. Produkowane są w wielkościach od 450 m3/h do 2000 m3/h (strumień nominalny).
 3. Do obiektów, w których jest niewiele miejsca na montaż rekuperatora stojącego, polecamy podwieszane centrale wentylacyjne o możliwie małej wysokości. Produkowane zarówno w wersji z wymiennikiem przeciwprądowym- MISTRAL SLIM, jak i krzyżowym- MISTRAL P.
 4. Na halach basenowych sprawdzą się centrale MISTRAL BSR produkowane w wielkościach od 1100 m3/h do 6000 m3/h strumienia nominalnego.
 5. Dla inwestycji ekonomicznych polecamy nasze rekuperatory MISTRAL z wymiennikami krzyżowymi oraz MISTRAL DUO z podwójnymi wymiennikami krzyżowymi. Centrale MISTRAL produkowane są w szerokim wachlarzu wydajności od 200m3/h do 6000 m3/h.

Po trzecie: wybierz manipulator

Do dobranego rekuperatora MISTRAL można wybrać automatykę dopasowaną do potrzeb od wersji podstawowej do rozbudowanej wraz z możliwością zdalnego sterowania poprzez panel WebManipulatora.

Dodatkowo polecamy: Gruntowy Wymiennik Ciepła PROVENT-GEO

GWC PROVENT-GEO to oryginalne i ekologiczne rozwiązanie umożliwiające uzyskanie idealnego komfortu w każdym budynku. Naturalna obróbka powietrza zachodząca w bezpośrednim kontakcie z gruntem zapewnia optymalne parametry wilgotności, temperatury i jakości powietrza nawiewanego do pomieszczeń.

Gruntowy Wymiennik Ciepła PROVENT-GEO jest prozdrowotnym uzupełnieniem systemu wentylacji mechanicznej.

gift