Wiadomości 30 paź 2017
Danfoss kontynuuje edukację najmłodszych w zakresie oszczędzania energii

24 października 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Sochaczewie odbyły się warsztaty uczące najmłodszych jak oszczędzać energię w codziennym życiu. Dodatkowo, szkoła otrzymała aplikację Danfoss do pomiaru zużycia energii cieplnej, elektrycznej oraz wody.

Edukacja w zakresie efektywności energetycznej jest kontynuacją rozpoczętego w tym roku pilotażowego projektu „Smarter Schools with Danfoss”. Celem projektu jest zmniejszenie zużycia energii w szkołach poprzez modernizację systemów ogrzewania, a co najważniejsze przekazanie uczniom wiedzy z obszaru oszczędzania energii. Eksperci z Danfoss Poland omawiają z uczniami takie zagadnienia jak: efektywność energetyczna, gospodarka zrównoważona, niska emisja i jej zapobieganie, przeciwdziałanie zmianom klimatycznym.

Dodatkowo, w ramach modernizacji systemu ogrzewania w szkole, Danfoss przekazuje aplikację do pomiaru zużycia energii cieplnej, elektrycznej oraz wody. Aplikacja jest wyświetlana na zainstalowanych w szkole monitorach i w przyjazny sposób pozwala na porównywanie konsumpcji zasobów w czasie. Obok informacji o zużyciu energii znajdują się również sposoby jej oszczędzania z ciekawostkami dla dzieci. 

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz miasta na czele z Zastępcą Burmistrza, Markiem Fergińskim oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sochaczew.

Współpraca firmy Danfoss z miastem Sochaczew rozwija się już od wielu lat. W 2001 rozpoczęto modernizacje kotłowni w budynkach miasta oraz sieci i węzłów. W 2008 roku został wdrożony system odczytu zdalnego liczników ciepła oparty na  systemie Hydro radio. W 2010 roku został zaproponowany dla Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Sochaczewie system monitoringu i sterowania dla budynków edukacji (szkoły, przedszkola) w celu obniżenia zużycia energii cieplnej w oparciu o aplikację pozwalającą zdalnie sterować układem ogrzewania - ECL Portal. PEC Sochaczew jako jeden z pierwszych wykorzystał tę technologię Danfoss w Polsce. W kolejnych latach system ten został poszerzony o kolejne węzły i obecnie wiele z nich znajduje się pod pełnym monitoringiem miasta.