Wiadomości 7 maj 2019

Dział Power Solutions firmy Johnson Controls zostaje nowym podmiotem. Spółka planuje wykorzystać rosnące globalne zapotrzebowanie na energię.

Clarios, poprzednio Johnson Controls Power Solutions, rozpoczyna dziś działalność jako nowy podmiot i światowy lider w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań do przechowywania energii. Clarios został nabyty przez Brookfield Business Partners i działa jako globalna spółka specjalizująca się w przechowywaniu energii, generująca ponad 8 mld USD przychodów, zatrudniająca ponad 16 000 pracowników, dysponująca 56 zakładami na całym świecie i mająca 130 lat doświadczenia. Clarios będzie umacniał się na pozycji lidera w dziedzinie technologii akumulatorów samochodowych – odpowiadającego za jedną trzeciej rocznej produkcji całej branży – jednocześnie intensywnie poszukując sposobów na spełnienie przyszłego zapotrzebowania na przechowywanie energii.

„Wizją Clarios jest przyspieszanie postępu poprzez tworzenie najbardziej inteligentnych rozwiązań do przechowywania energii z korzyścią dla ludzi, firm i planety – powiedział Joe Walicki, prezes Clarios. – Jako globalny lider, którego produkty są używane w praktycznie wszystkich rodzajach pojazdów, od konwencjonalnych do w pełni elektrycznych, będziemy mogli wykorzystać trendy rynkowe, w tym przejście na pojazdy elektryczne i autonomiczne, które wzmacnia kluczową rolę baterii i zwiększa zapotrzebowanie na bardziej zaawansowane akumulatory. Jako spółka należąca do Brookfield, odniesiemy większe korzyści z tych narastających trendów i będziemy mogli działać z większym skupieniem i efektywnością”.

Clarios będzie nadal dostarczać produkty i usługi najwyższej jakości czołowym światowym firmom i markom. Klienci ci zawsze mogą liczyć na to, że Clarios zapewni im inteligentne technologie akumulatorowe wytwarzane dzięki unikatowej kombinacji wiedzy, inżynierii stosowanej oraz doskonałego wzornictwa. Technologie akumulatorowe stają się coraz ważniejsze, ponieważ współczesne pojazdy zawierają ponad sto urządzeń elektrycznych, które wspierają systemy mechaniczne oraz spełniają wymagania konsumentów w zakresie bezpieczeństwa, ekonomii paliwowej, komfortu i ekologii. Ponadto, za sprawą rosnącej popularności pojazdów autonomicznych, zaawansowane środki bezpieczeństwa nabiorą jeszcze większego znaczenia, co będzie wymagało sprawdzonego, niezawodnego rozwiązania do przechowywania energii. Clarios będzie inwestować w ludzi, procesy i technologie, które pomogą spełnić te rosnące wymagania i zapewnić jeszcze większą mobilność oraz efektywniejszą łączność w przyszłym świecie.

Clarios wykorzystuje dziesięciolecia doświadczeń w gospodarce o obiegu zamkniętym, gdzie projektuje, buduje, odzyskuje i prowadzi recykling akumulatorów, aby pomóc w stworzeniu bardziej efektywnego i ekologicznego podejścia do przechowywania energii. Akumulatory Clarios zostały zaprojektowane i wykonane w taki sposób, że aż do 99% materiałów wykorzystanych do ich produkcji może być odzyskane i ponownie zastosowane w nowych akumulatorach. Poprzez innowacyjną współpracę z klientami i partnerami firmy, Clarios stworzył pionierski system zbierania swoich produktów w obiegu zamkniętym, który jest modelowym przykładem wykorzystania gospodarki o obiegu zamkniętym w skali globalnej.

Firma zachowa swoje globalne zasoby produkcyjne i operacyjne, w tym korporacyjną centralę w Glendale w stanie Wisconsin.

Centrum Prasowe PAP

Centrum Prasowe PAP http://centrumprasowe.pap.pl

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście