Wiadomości 9 lip
Carel
CAREL integruje protokół Redfish z rozwiązaniami centrów danych

Zarządzanie warunkami temperaturowymi w serwerowniach o wysokiej gęstości mocy staje się coraz bardziej złożone. Projektanci i producenci potrzebują rozwiązań, które upraszczają integrację z infrastrukturą IT, a jednocześnie utrzymują wysoką wydajność i niezawodność.

CAREL wprowadził obsługę protokołu Redfish, standardu opracowanego przez Distributed Management Task Force (DMTF)  dla zarządzania urządzeniami IT, do swoich rozwiązań sterowania chłodzeniem, co pomaga ujednolicić monitorowanie systemu i szybciej reagować na zmieniające się obciążenia termiczne. To istotny krok naprzód w zakresie zarządzania i monitorowania infrastruktury IT.

Redfish umożliwia bezproblemową komunikację między systemami chłodzenia a środowiskami IT. Protokół ten wykorzystuje standardowe interfejsy API, aby zapewnić bezpieczny dostęp do danych sprzętu w czasie rzeczywistym. Oznacza to mniej barier integracyjnych i szybsze wdrażanie, bez polegania na zastrzeżonych interfejsach.

Jedną z głównych zalet Redfish jest możliwość uzyskania szczegółowego, aktualizowanego w czasie rzeczywistym wglądu w zasoby centrum danych – w tym zużycie energii – co wspomaga optymalizację pracy i redukcję kosztów operacyjnych. Dodatkowo standaryzacja i skalowalność, a także wysoki poziom bezpieczeństwa ułatwia integrację wszystkich urządzeń.

Nowy protokół ma szczególne znaczenie dla chłodzenia cieczą w centrach danych – zapewnia ustandaryzowany i bezpieczny interfejs zarządzania, który umożliwia monitorowanie i kontrolę temperatury oraz zużycia energii zarówno przez sprzęt IT, jak i układy chłodzenia. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie optymalnych warunków pracy, zapobieganie przegrzewaniu się komponentów oraz maksymalizacja efektywności energetycznej.

Technologia chłodzenia cieczą dla centrów danych rozwijała się stale w ciągu ostatnich kilku lat: w szczególności rozwój sztucznej inteligencji napędzał wzrost zastosowań o rosnącej gęstości mocy, które wymagają chłodzenia cieczą w celu odprowadzenia ciepła wytwarzanego w bardzo małych objętościach.  Te systemy chłodzenia charakteryzują się niską bezwładnością i dużą dynamiką, a większa interakcja między systemem chłodzenia a serwerem jest niezbędna zarówno do maksymalizacji efektywności, jak i zapewnienia ciągłości działania.

W tym kontekście protokół Redfish służący do komunikacji parametrów pracy mikroprocesorów, w tym temperatury, zyskuje coraz większą popularność. Wykorzystanie tego samego protokołu również do innych komponentów systemu, takich jak urządzenia chłodnicze, pozwala na dostosowanie strategii sterowania w celu optymalizacji chłodzenia w oparciu o rzeczywiste potrzeby mikroprocesorów.

Rozwiązania Carel dla serwerowni dzięki systemom boss, boss one oraz boss micro do sterowników programowalnych, kompatybilne z protokołem Redfish, wspierają w projektowaniu systemów chłodzenia, od jednostek CDU po „RDHX” (wymienniki ciepła tylnych drzwi) a także agregatów chłodniczych i wielu innych, przyczyniając się do jeszcze efektywniejszego chłodzenia serwerowni.

Carel