Wiadomości 20 cze
Carbon Tower pnie się do góry

Wrocławski wysokościowiec Carbon Tower osiągnął już 2/3 docelowego poziomu. Inwestycja Cavatina Holding o powierzchni 19 tys. mkw. będzie gotowa na początku przyszłego roku.

Projekt wysokościowca przygotował Piotr Jasiński we współpracy Sergiusza Tomiczeka i Katarzyny Szczotok, wykonawcą projektu jest Cavatina Architects. Inwestycja wyrośnie u zbiegu ulic Robotniczej i Fabrycznej we Wrocławiu. Carbon Towers zaprojektowano jako dwie konstrukcje. Pierwsza z nich, na planie czworoboku, liczyć będzie 3 kondygnacje. Druga, o 12 kondygnacjach (od 3 do 14 piętra) powstanie na planie trójkąta. Zakrzywiona, szklana fasada, została zaprojektowana jako druga warstwa budynku. Na terenie inwestycji przewidziano również 377 miejsc parkingowych.

Budowa 14-piętrowej wieży Carbon Tower, wkomponowanej w narożnik ul. Fabrycznej i Robotniczej, osiągnęła poziom 9-tej kondygnacji i można już zobaczyć jej oryginalną bryłę. Wkrótce budynek zacznie pokrywać się szklaną taflą podwójnej fasady, gdyż rozpoczęto prace elewacyjne. Wykonywane są także instalacje wewnętrzne i zewnętrzne. Przewidywany termin ukończenia budowy to początek 2019 r.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

gift