Wiadomości 25 mar
BOSCH
Bosch Termotechnika inwestuje w pompy ciepła

fot. Bosch

Wzrost obrotów spółki do 3,5 miliarda euro. Dzięki innowacyjnym urządzeniom przeznaczonym do digitalizacji, decentralizacji oraz elektryfikacji – Bosch Termotechnika jest w pełni gotowy do rozpoczęcia transformacji energetycznej

Uwe Glock, prezes zarządu spółki Bosch Termotechnika: W coraz bardziej złożonym świecie techniki grzewczej jesteśmy najlepszym partnerem dla klientów specjalistycznych.

W roku 2018 spółka Bosch Termotechnika odnotowała rekordowe obroty w wysokości 3,5 miliarda euro. To o 2,3% więcej w porównaniu do roku poprzedniego. Czynnikiem wzrostu, który w największym stopniu przyczynił się do sukcesu, był rozwój segmentu urządzeń przeznaczonych do budownictwa mieszkaniowego, a zwłaszcza sprzedaż pomp ciepła.

Na targach ISH Energy we Frankfurcie nad Menem spółka Bosch Termotechnika zaprezentowała się na powierzchni prawie 4 tysięcy m2, w nowej hali 12, gdzie po raz pierwszy sąsiadowały ze sobą stoiska Bosch i Buderus.

Dzięki silnym markom oraz innowacyjnym produktom powiązanym z  digitalizacją, decentralizacją i elektryfikacją, które stanowią trzy najważniejsze  trendy w branży, jesteśmy dobrze przygotowani na przyszłość. W coraz bardziej złożonym świecie techniki grzewczej jesteśmy najlepszym partnerem dla instalatorów i serwisantów – powiedział Uwe Glock, prezes zarządu spółki Bosch Termotechnika.

Pod hasłem „Wspólnie tworzymy przyszłość” Buderus zaprezentował, w jaki sposób instalatorzy i serwisanci mogą liczyć na wsparcie i kompetencje doradcze przy wyborze, uruchamianiu oraz konserwacji systemów grzewczych.

W segmencie techniki grzewczej i klimatyzacyjnej  coraz większe znaczenie mają urządzenia zasilane energią elektryczną. Są one stosowane prawie na równi z urządzeniami zasilanymi gazem lub olejem opałowym. Będziemy rozbudowywać naszą ofertę o pompy ciepła, elektryczne podgrzewacze wody i urządzenia klimatyzacyjne. Równocześnie chcemy wejść w nowe segmenty rynku, np. zarządzanie energią czy rozwiązania energetyczne oparte na ogniwach paliwowych – powiedział Glock.

Spółka Bosch Termotechnika zainwestuje w nadchodzących latach ok. 100 milionów euro w segment pomp ciepła. Głównym obszarem działań będą łatwe w instalacji rozwiązania systemowe, które są przygotowane fabrycznie do sterowania przez Internet.

W 2018 roku uruchomiliśmy produkcję trzech nowych produktów na trzech nowych liniach produkcyjnych w szwedzkim zakładzie w Tranäs. Dla  europejskiego rynku pomp ciepła, który ma 95% udziału w rynku światowym, spółka Bosch Termotechnika  ze swoimi ośrodkami badawczo-rozwojowymi w szwedzkim Tranäs  portugalskim Aveiro  oraz  niemieckim Wernau jest mocnym graczem.  – zaznaczył.

BOSCH