Wiadomości 21 maj
Biurowiec Imagine rośnie w rekordowym tempie

W Łodzi został oficjalnie wmurowany kamień węgielny pod inwestycję biurową Imagine, powstającą przy skrzyżowaniu alei Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza. Avestus Real Estate, inwestor projektu, planuje przekazać najemcom powierzchnie komercyjne obiektu w III kwartale 2019 r.

Symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego pod projekt biurowy w Łodzi dokonali Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, Roger Dunlop, CEO Avestus Real Estate oraz Mariusz Frąckiewicz, dyrektor krajowy Avestus Real Estate w Polsce. Akt erekcyjny podpisali również Marek Kowalik, dyrektor regionu południowego, reprezentujący firmę Eiffage Polska Budownictwo – wykonawcę inwestycji, Maciej Borkowski, dyrektor oddziału Kraków w Goldbeck – firmie odpowiedzialnej za realizację garażu naziemnego oraz Wojciech Miecznikowski, wiceprezes pracowni BE DDJM Biuro Architektoniczne, która przygotowała koncepcję architektoniczną całego kompleksu.

W ramach inwestycji Imagine powstaje nowoczesny kompleks biurowy, w którym znajdzie się 14 800 mkw. powierzchni biurowej, 2 400 mkw. powierzchni handlowo-usługowej oraz naziemny garaż, oferujący 356 miejsc parkingowych i 49 podwójnych stojaków rowerowych. 

– Ostatnie miesiące były dla nas niezwykle intensywne – zakończyliśmy prace przygotowawcze i wyłoniliśmy firmy odpowiedzialne za realizację projektu – powiedział Mariusz Frąckiewicz, dyrektor krajowy Avestus Real Estate w Polsce. – Warto zaznaczyć, że realizujemy inwestycję wyjątkową pod kilkoma względami. Po pierwsze, kompleks Imagine zlokalizowany jest na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co przekłada się na konkretne i atrakcyjne korzyści dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się na wynajem biura. Wyjątkowy jest także czas, jaki przewidzieliśmy na wybudowanie całego obiektu – Imagine powstanie w zaledwie nieco ponad rok i już w III kw. 2019 r. będzie gotowy na przyjęcie najemców – dodał Mariusz Frąckiewicz.

Kompleks biurowy w standardzie technicznym klasy A składał się będzie z trzech budynków – dwa z nich (sześciokondygnacyjne) zaoferują łącznie 17 200 mkw. powierzchni komercyjnej, natomiast w trzecim znajdzie się garaż naziemny, w którym przewidziano 356 miejsc parkingowych. Obiekt będzie posiadał certyfikat BREEAM Excellent. Prace budowlane w ramach inwestycji rozpoczęły się w marcu br. Oddanie do użytku całego kompleksu zaplanowano na III kwartał 2019 r.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

gift