Wiadomości 28 maj
Alchemium, gmach Politechniki Łódzkiej w budowie

Na budowie Alchemium, nowego gmachu Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej z aulą na pół tysiąca osób, wmurowano kamień węgielny. Inwestycja o wartości 57 mln zł powstanie do końca września 2020 roku.

Generalnym wykonawcą kontraktu i autorem projektów wykonawczych jest Budimex.  Prace budowlane rozpoczęły się w styczniu br. Cała inwestycja to kompleks czterech obiektów, który został podzielony na dwa etapy realizacji. W ramach pierwszego Budimex wykona projekty wykonawcze wszystkich branż i wybuduje północną część budynku, czyli segment C oraz łącznik BC. Budynek posiada 5 kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną.

- Będzie to nowoczesny obiekt edukacyjny w Łodzi. Budynek będzie zarządzany przez system BMS zwiększający m.in. efektywność energetyczną obiektu.  Główną część budynku, który został zaprojektowany w konstrukcji żelbetowej płytowo-słupowej z zewnętrznymi ścianami żelbetowymi od północy i południa, będzie stanowiło audytorium na 500 osób, rozciągające się przez trzy górne kondygnacje z konstrukcją dachu wykonaną z drewna klejonego, wyposażone w najnowocześniejszy system audio-wizualny – mówi Radosław Górski, dyrektor Budownictwa Ogólnego w spółce Budimex.

W pierwszym etapie powstanie również sala senatu na ponad 100 osób, dziekanat wydziału chemicznego oraz 17 sal wykładowych. W części podziemnej przewidziano garaż i pomieszczenia techniczne: rozdzielnie elektryczne, stacje transformatorowe, agregat prądotwórczy, węzeł cieplny i serwerownie. W obiekt będzie wkomponowany także fragment budynku pofabrycznego Szaji Rosenblatta z XIX wieku.  Planowany termin zakończenia realizacji pierwszego etapu to 30 września 2020 r. Wartość inwestycji to 46 mln netto (57 mln złotych brutto). Drugi etap to w głównej mierze laboratoria dydaktyczne i naukowe, warsztaty i magazyny chemiczne. Jego realizacja została zaplanowana w latach 2021-2024.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście