gree
Wiadomości 2 cze
Zymetric
Aktualna sytuacja w branży instalacyjnej - wyniki ankiety

To druga ankieta, którą firma Zymetric zorganizowała dla swoich Klientów w czasie pandemii. Wszystko po to, by jak najlepiej realizować dalszą współpracę. W badaniu przeprowadzonym od 13 do 31 maja wzięło udział 122 osoby. Wiemy już, jak wygląda aktualna sytuacja na rynku w branży HVAC, jakich rozwiązań oczekują klienci oraz znamy opinie na temat prognozowanych skutków pandemii.

Jak przedstawia się aktualna sytuacja w Państwa firmie?

Czy wpływają do firmy ZAPYTANIA na klimatyzację?

Czy otrzymują Państwo ZAMÓWIENIA na klimatyzację?

Kto jest najczęstszym zleceniodawcą firmy?

Czy obecne realizowane są MONTAŻE klimatyzacji?

Czy obecnie realizowane są SERWISY klimatyzacji?

Jakich rozwiązań poszukują Państwa Klienci w czasie epidemii?

Czy pracownicy przestrzegają wszelkich środków ostrożności podczas montaży/serwisów klimatyzacji?

Jak Państwa zdaniem stan epidemii wpłynie na sprzedaż klimatyzacji?

Dane ankietowanych:

 

Wielkość firmy

Województwo:

 

Wyniki ankiety wskazują, że aktualna sytuacja w kraju na większość klientów Zymetric nie miała wpływu, firmy pracują przez cały czas. Prawie połowa ankietowanych (41%) otrzymuje zapytania na klimatyzację, a 42,6% zamówienia, choć jest ich mniej. Najczęstszym zleceniodawcą dla firm jest klient indywidualny (72,1%), a przetargi i instytucje publiczne to kolejno 13,1% i 8,2% wszystkich odpowiedzi. Połowa ankietowanych montuje klimatyzację bez zmian, a 32% ograniczyła pracę ze względu na bezpieczeństwo. Serwisy klimatyzacji są realizowane, choć część firm podobnie jak w przypadku montażu – własnowolnie zmieniła częstotliwość prac (20,5%) lub po prostu otrzymuje mniej zleceń (21.3%). Rozwiązania jakich poszukują aktualnie klienci to przede wszystkim jonizator (44,3%), ale też filtr HEPA (34,4%), czy dodatkowe filtry (32,8%) i lampa UV (17,2%). To, co ważne prawie wszyscy klienci firmy Zymetric stosują się do zasad zalecanych przez Ministerstwo Zdrowia (91,8%), pozostali pracują w warunkach, w których nie ma konieczności zachowania dodatkowych środków ostrożności (7,4%).

Zdania na temat prognozowanej sytuacji sprzedażowej są podzielone. 50,8% twierdzi, że aktualny stan pandemii zmniejszy popyt na klimatyzację, 42,6% zaznaczyło, ze nic się nie zmieni, a 6,6% twierdzi, że sprzedaż się zwiększy. Klienci w dodatkowych uwagach wskazali również, że skutki pandemii będą odczuwalne za dwa miesiące, a póki co to nie pandemia jest problemem a pogoda.

 

 

Zymetric